Kto zasłużył na nagrodę?

0
408
fot. Paweł Topolski
REKLAMA

Do połowy kwietnia można składać wnioski o przyznanie tarnowskich nagród kulturalnych w kilku kategoriach. Są to nagrody zarówno za osiągnięcia w dziedzinie twórczości artystycznej, jak i wyróżnienia dla tych, którzy w różny sposób wspierają tarnowską kulturę. Nagrody zostaną wręczone w czerwcu, podczas Święta Miasta Tarnowa.
Tarnów w różny sposób stara się doceniać i nagradzać osoby i instytucje działające w sferze kultury. Do 15 kwietnia można składać wnioski o przyznanie tarnowskich nagród kulturalnych w kilku kategoriach. Wskazać trzeba imię i nazwisko/nazwę kandydata do nagrody, a także przedstawić informacje o jego działalności i osiągnięciach. Formularze dostępne są na stronie www.kultura.tarnow.pl. Wypełnione druki należy składać w Wydziale Kultury Urzędu Miasta Tarnowa – Rynek 7 lub przesłać na adres [email protected]

REKLAMA

W tym roku zostaną przyznane następujące nagrody: Nagroda Miasta Tarnowa za osiągnięcia w dziedzinie twórczości artystycznej oraz Nagroda Miasta Tarnowa za osiągnięcia w dziedzinie upowszechniania kultury (mogą je otrzymać twórcy indywidualni lub zespoły działające w dziedzinie literatury, muzyki, teatru i sztuk plastycznych), Nagroda Miasta Tarnowa – tytuł „Mecenasa Kultury Tarnowa”, Nagroda Honorowa za całokształt pracy w zakresie twórczości artystycznej lub upowszechniania kultury, Nagroda „Nadzieja Roku” (przyznawana wybitnie uzdolnionym młodym twórcom).
Nagrody to m.in. statuetki oraz kwoty od 5 tys. zł do 10 tys. zł. Wyjątkiem jest wyróżnienie „Mecenas Kultury Tarnowa”, które nie obejmuje nagrody finansowej, lecz prawo do posługiwania się przez rok tytułem „Mecenas Kultury Tarnowa” w swoich działaniach reklamowych i promocyjnych.

REKLAMA

Dodaj komentarz

  Ustaw powiadomienia  
Powiadom o