Kultura w centrum

0
105
REKLAMA

Kalendarz Tarnowskiego Centrum Kultury już zapełniony wydarzeniami zaplanowanymi na najbliższe miesiące. Co zatem zobaczą, kogo usłyszą tarnowianie? – Po długiej, bo blisko dwuletniej przerwie wraca Kultura Be. To cykl koncertów dedykowany młodym zespołom z naszego regionu. W międzyczasie powstało sporo nowych muzycznych projektów, nowe ciekawe zespoły. Teraz Kultura Be w trochę nowej odsłonie, bo urozmaicamy jej formułę i w pierwszym koncercie wystąpi grupa z Krakowa. Mamy propozycję współpracy z Krakowską Sceną Muzyczną, być może będzie to jakaś wymiana zespołów, szczegóły jeszcze ustalamy. Kultura Be gościć będzie w naszych piwnicach co dwa miesiące. Szykują się też wielkie muzyczne powroty. Wkrótce zaprosimy na koncert dawno niesłyszanej Magdy Piwowarczyk z grupy Siedem, która z nowym zespołem Mano nagrała właśnie płytę i na październik planowana jest promocja tego krążka – mówi Tomasz Kapturkiewicz, dyrektor TCK.
A na liście wykonawców, którzy w najbliższych tygodniach zagoszczą w Tarnowie, jest m.in. zespół Armia, powracający z płytą „Legenda”, oraz trio Marcina Wasilewskiego, złożone z muzyków towarzyszących Tomaszowi Stańce. Ponownie w Tarnowie wystąpi grupa Sofa; będą też Dżemowe Zaduszki i Rockowe O! płateczki.
Po wakacyjnej przerwie wracają cykliczne zajęcia – te prowadzone przez Elżbietę i Witolda Pazerów w ich artystycznej pracowni i te muzyczne, gdzie nauczycielami przyszłych gwiazd rocka są tarnowscy muzycy. Od jesieni zmieni się nieznacznie skład kadry Szkoły Muzyków Rockowych, a lista prowadzących naukę gry na poszczególnych instrumentach jest właśnie ustalana.
Tarnowskie Centrum Kultury nadal prezentować będzie wystawy fotograficzne. – W połowie września pokażemy najciekawsze polskie fotografie prasowe, a potem wystawę jubileuszową, przygotowaną z okazji 80‑lecia Tarnowskiego Towarzystwa Fotograficznego. W listopadzie będzie wystawa pod tytułem „Wszechświat z Ziemi”. Rok zamkniemy wystawą o prawosławiu w Polsce – dodaje dyrektor Kapturkiewicz.
TCK nie zapomina o kabaretowej scenie i w tym roku organizować będzie Listopadową Noc Kabaretową, transmitowaną przez telewizję. Do Tarnowa powróci stand‑up w najlepszym wydaniu, czyli Abelard Giza, Kacper Ruciński i Katarzyna Piasecka, tym razem w programie dla dorosłej widowni.
W kinie Marzenie, poza nowościami, pojawią się też seanse specjalne. W każdą niedzielę do „Cinemarzenie” zapraszać będzie Joanna Chludzińska. Zwyczajowo już będą projekcje i dyskusje filmowe, na początek m.in. o filmach „Chwała dziwkom” i „Oburzeni”.
W 2013 roku TCK chce zorganizować kilka koncertów. Jednak zależeć to będzie od finansów. Jak mówi Tomasz Kapturkiewicz, koncerty z reguły nie są wydarzeniami dochodowymi, a bilety nie mogą mieć cen zaporowych. W planach są koncerty Katarzyny Groniec i Piotra Bukartyka, a także promocja nowej płyty Marii Peszek.

REKLAMA
REKLAMA

Dodaj komentarz

  Ustaw powiadomienia  
Powiadom o