Kultura w domu. Nowe propozycje

0
329
#kulturawdomu - wspólna akcja tarnowskich instytucji kultury
REKLAMA

Instytucje kultury zachęcają do korzystania z oferty kulturalnej udostępnianej za pomocą Internetu. Do akcji #zostańwdomu dołączyła kolejna – #kulturawdomu. Materiały dostępne są na stronie kultura w domu (lista uzupełniana jest o kolejne pozycje), a także na stronach internetowych poszczególnych instytucji kultury.
Tarnowski teatr zachęca, by wygodnie zasiąść w domowych fotelach i obejrzeć spektakl „Gdzie jest babcia?” autorstwa Agaty Biziuk i Agnieszki Makowskiej. To spektakl familijny. W niebanalny i zabawny sposób porusza trudne tematy dorastania, odchodzenia oraz skrajnych postaw życiowych. Główny bohater sztuki – Krzyś, nie mogąc pogodzić się z odejściem Babci, wyrusza w metafizyczną podróż, napotykając po drodze całą feerię magicznych postaci: odrzucone zbuntowane zabawki, dzieci, które nie chcą dorosnąć i krainę zapomnianych mitycznych stworzeń. Krzysiowi podczas jego podróży towarzyszy wierny Komandos – zabawka, którą dostał od Babci, oraz głos sumienia – Stróż, który bacznie pilotuje podróż chłopca przez życie. Premiera przedstawienia odbyła się w 2012 roku.

REKLAMA

Biuro Wystaw Artystycznych w Tarnowie zaprasza do salonu pełnego sztuki. Zanim będzie można podziwiać prace zakwalifikowane do tegorocznego „Salonu wiosennego”, tarnowskie BWA przypomina piątą edycję przeglądu twórczości tarnowskich artystów, a ta odbyła się w 2018 roku. Dostępne są film oraz katalog z wszystkimi pracami prezentowanymi na wystawie. W tym roku „Salon wiosenny” odbędzie się w czerwcu.
I jeszcze jedna propozycja. To książka dla dzieci i młodzieży pt. „Dziewczyny, które się odważyły”. Publikację opracowała Patrycja Nowak, wydała Fundacja Kultury i Sztuki „i Kropka”. To historie dziewczyn i kobiet pochodzących z Tarnowa oraz okolicznych miejscowości, które odważyły się zrealizować swoje marzenia, wybrać interesujące je studia czy zawód, zmienić miejsce zamieszkania, podążać własną ścieżką. Wymagało to odwagi, cierpliwości, pracy. O swoim życiu opowiedziały m.in. niewidoma biegaczka Joanna Mazur, wokalistka Magdalena Stalmach, wiolonczelistka Anna Podkościelna-Cyz.

REKLAMA

Dodaj komentarz

  Ustaw powiadomienia  
Powiadom o