Kultura w domu

0
374
#kulturawdomu - wspólna akcja tarnowskich instytucji kultury
REKLAMA

W Tarnowie odwołano wszystkie wydarzenia kulturalne, zamknięte dla publiczności są instytucje kultury. Na szczęście nie oznacza to zupełnego braku dostępu do kultury. Pomocna okazuje się technika.
Instytucje kultury zachęcają do korzystania z oferty kulturalnej udostępnianej za pomocą Internetu. Do akcji #zostańwdomu dołącza kolejna – #kulturawdomu. Materiały dostępne są na stronie kultura w domu (lista uzupełniana jest o kolejne pozycje), a także na stronach internetowych poszczególnych instytucji kultury.
Najmłodsi widzowie mogą obejrzeć spektakl „Lokomotywa II” w reżyserii Mariusza Szaforza. W przedstawieniu wykorzystano wierszyki znane, popularne i lubiane nie tylko przez dzieci, których autorami są m.in. Jan Brzechwa i Julian Tuwim. Zamieszczono także link do dziecięcego musicalu „Newsical”, w którym występują wyłącznie dzieci z klas V-VIII tarnowskich (i nie tylko) szkół podstawowych.
Z kolei Biuro Wystaw Artystycznych w Tarnowie udostępniło zeszyt zabaw literacko-rysunkowych dla dzieci. Książka Mai Starakiewicz pt. „Pociąg do opowieści”, to podsumowanie serii warsztatów w BWA w Tarnowie. Publikacja ułatwia poznawanie sztuki opowiadania, a ćwiczenia rozwijają np. umiejętność budowania postaci.

REKLAMA
REKLAMA

Dodaj komentarz

  Ustaw powiadomienia  
Powiadom o