Kulturalnie od kulis

0
57
REKLAMA

W przedsięwzięciu udział weźmie dziesięć instytucji i organizacji pozarządowych, zajmujących się na co dzień przygotowywaniem wystaw, koncertów, spektakli czy innych działań kulturalnych: Pałac Młodzieży w Tarnowie, Miejska Biblioteka Publiczna w Tarnowie, Tarnowskie Centrum Kultury, BWA Galeria Miejska w Tarnowie, Tarnowski Teatr im. L. Solskiego, Centrum Sztuki Mościce, Muzeum Okręgowe w Tarnowie, Centrum Paderewskiego Tarnów – Kąśna Dolna, Ludowy Klub Jeździecki w Klikowej oraz Związek Polskich Artystów Plastyków Okręg Tarnowski.
„Doba dla kultury” rozpocznie się w czwartek 31 maja w godzinach południowych, a zakończy w piątek 1 czerwca wieczorem. W międzyczasie będzie można zobaczyć nie tylko zwyczajowo prezentowaną ofertę kulturalną poszczególnych instytucji, ale także poznać je od kuchni, zaglądnąć do miejsc na co dzień niedostępnych.
Tarnowska biblioteka proponuje m.in. oprowadzanie po swoich działach, ze szczególnym uwzględnieniem działu gromadzenia i opracowania zbiorów, introligatorni oraz działu starych druków. TCK pokaże swoją siedzibę od piwnic aż po strych, a w kinie Marzenie będzie można zwiedzić kabinę projekcyjną oraz zobaczyć krótki film o możliwościach kina 3D. Zainteresowani pracami Zofii Stryjeńskiej mogą zobaczyć jej wystawę w Galerii Miejskiej w towarzystwie przewodnika. Kulisy i pełne możliwości techniki teatralne pokaże Tarnowski Teatr. Również za kulisy i do miejsc zwykle niedostępnych będzie można zaglądnąć w Centrum Sztuki Mościce. Tu otwarte będą m.in. maszynownia sceny, orkiestron, garderoby.
ZPAP Okręg Tarnowski zaprasza do swojej galerii przy Rynku 4 na wydarzenie „Słowa – malowane dźwiękiem… bo sztuka jest kobietą”, czyli wernisaż malarstwa i rysunku Grzegorza Wójcika oraz wieczór poetycki Michała Piętniewicza. Muzeum Okręgowe uruchomi na czas „Doby dla kultury” mennicę historyczną i pokaże proces bicia monet. Dostępne będą wystawy w Ratuszu, gmachu głównym, a także nowa ekspozycja fotograficzna w Muzeum Etnograficznym – wystawa Agnieszki Traczewskiej pt. „Dzieci Erec Israel”. W Kąśnej Dolnej będzie można zwiedzić dworek Paderewskiego. W klubie jeździeckim w Klikowej obejrzeć będzie można kolekcję zabytkowych pojazdów konnych.
Szczegółowy program „Doby dla kultury” można znaleźć na stronie www.kultura.tarnow.pl oraz na stronach internetowych instytucji biorących udział w akcji.

REKLAMA
REKLAMA

Dodaj komentarz

  Ustaw powiadomienia  
Powiadom o