Lena Romul zagra i zaśpiewa w TCK

0
147
kultura jazz-tck
REKLAMA

Lena Romul to obecnie studentka Wydziału Jazzu Akademii Muzycznej we Wrocławiu, finalistka telewizyjnego show „Mam Talent” w ubiegłym roku, pierwsza kobieta – laureatka nagrody głównej na Międzynarodowym Konkursie Jazz Juniors w 2009 r. To także członkini zespołu Wojtka Pilichowskiego, instrumentalistka i wokalistka występująca dotychczas z uznanymi artystami. W Tarnowie zagrała już dwukrotnie – z grupą Nail Quartet i z Wojtkiem Pilichowskim, ale z autorskim materiałem wystąpi po raz pierwszy.
„Instynktownie” to materiał inspirowany współczesną muzyką improwizowaną, oparty na rytmie, na melodiach, które mają za zadanie rozbudzać emocje, i harmoniami wypełnionymi muzyką elektroniczną, współgrającą w interesujący sposób z akustycznym instrumentarium zespołu. Projekt „Instynktownie” eksperymentalnie łączy zarówno utwory instrumentalne, akustyczno-elektroniczne, jak i utwory wokalno-instrumentalne.
Wraz z Leną Romul (saksofon, wokal) na scenie wystąpią czołowi instrumentaliści młodego pokolenia: Patryk Kraśniewski (pianista, kompozytor), Artur „Boo-Boo” Twarowski (gitara akustyczna, gitara elektryczna), Grzegorz Piasecki (kontrabas, gitara basowa), Jerzy Markuszewski (perkusja).
Koncert odbędzie się 20 stycznia o godz. 19.30 w piwnicach TCK.

REKLAMA
REKLAMA

Dodaj komentarz

  Ustaw powiadomienia  
Powiadom o