Łukasz Maciejewski z szansą na nagrodę

0
199

 W połowie września podczas 44. Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni poznamy laureatów nagród przyznawanych przez Polski Instytut Sztuki Filmowej. Wśród nominowanych do wyróżnienia w kategorii „najlepszy krytyk filmowy” znalazł się Łukasz Maciejewski, tarnowianin, odpowiedzialny za dobór repertuaru w kinie Millennium w Centrum Sztuki Mościce.

REKLAMA

Za kilka dni rozpoczyna się 44. Festiwal Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni. Festiwal ten to premierowe pokazy polskich filmów, dyskusje o kinematografii, ale także nagrody wręczane tym, którzy nie są bezpośrednio związani z produkcją filmów, a których działalność jest dla polskiej kinematografii istotna. W trakcie festiwalu poznamy laureatów Nagród Polskiego Instytutu Sztuki Filmowej, przyznawanych za znaczące osiągnięcia w upowszechnianiu i promocji polskiego kina. Nagrody przyznawane są od 2008 roku. Ogłoszono już listę nominowanych, a wśród nich znalazł się Łukasz Maciejewski, krytyk filmowy wywodzący się z Tarnowa, odpowiadający za program kina Millennium, autor recenzji filmowych i teatralnych, popularny dzięki publikacjom poświęconym polskim aktorkom, a także książkowym wywiadom z Danutą Stenką czy Jerzym Radziwiłowiczem.
Łukasz Maciejewski ponownie otrzymał nominację do Nagrody Polskiego Instytutu Sztuki Filmowej w kategorii „najlepszy krytyk filmowy”. To nie pierwsza nominacja dla Maciejewskiego: rok temu otrzymał Nagrodę Polskiego Instytutu Sztuki Filmowej w kategorii najlepsza książka o tematyce filmowej (za tom „Aktorki. Odkrycia”), w ubiegłym roku nominację otrzymał również Przegląd Kino na Granicy w Cieszynie, którego Łukasz Maciejewski jest dyrektorem artystycznym (kategoria „Promocja polskiego kina za granicą”).
– Traktuję to, wielkie dla mnie wyróżnienie, nie tyle osobiście, co jako dostrzeżenie przez zgłaszających i kapitułę moich licznych działań parakrytycznych, na sukces których pracuje przecież zawsze wiele wspaniałych osób. Pamiętajcie, to nasza wspólna nominacja – komentuje Łukasz Maciejewski.
Uroczysta gala wręczenia Nagród PISF odbędzie się 17 września podczas 44. Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni.

REKLAMA

Dodaj komentarz

  Ustaw powiadomienia  
Powiadom o