Maciejewski gości Hycnara

0
180
marcin-hycnar
REKLAMA

Po wakacyjnej przerwie do Centrum Sztuki Mościce powraca cykl „Goście Łukasza Maciejewskiego”, którego bohaterami są polskie filmy i twórcy polskiego kina: reżyserzy, aktorzy itd. Na początek kontynuacja spotkań z artystami wywodzącymi się z Tarnowa. Po Marcinie Kwaśnym, Marcinie Wronie, Patrycji Nowak, Ance i Wilhelmie Sasnalach i Tomaszu Cyzie, czas na Marcina Hycnara.
Marcin Hycnar urodził się w 1983 roku w Tarnowie, jest absolwentem Akademii Teatralnej w Warszawie. Obecnie pracuje w Teatrze Narodowym w Warszawie. Zaczynał – jak wielu innych – od szkolnych przedstawień, monodramów; w 1995 roku zagrał tytułową rolę w „Małym Księciu” w Tarnowskim Teatrze. Jest jednym z najchętniej i najczęściej zatrudnianych aktorów dubbingowych młodego pokolenia i jednym z najciekawszych młodych aktorów polskiego teatru. Zagrał też w serialach, m.in. w „Na dobre i na złe”, „Barwy szczęścia”, a także w filmie „Drzazgi”. W 2006 roku otrzymał kilka nagród, w tym Grand Prix za wybitną osobowość sceniczną na XXIV Festiwalu Szkół Teatralnych w Łodzi. W 2011 roku okazał się być „Talentem Trójki” w kategorii teatr. Niedawno zdecydował się stanąć po drugiej stronie i spróbować swoich sił jako reżyser teatralny. Pod koniec września w Teatrze im. J. Słowackiego w Krakowie odbyła się premiera sztuki „W mrocznym domu” w reżyserii Marcina Hycnara.
W najnowszym filmie Andrzeja Wajdy pt. „Wałęsa. Człowiek z nadziei” Marcin Hycnar zagrał stoczniowca, któremu podczas zamieszek grudniowych w 1970 roku czołg miażdży nogę. Niewielka rola stanowić będzie pretekst do spotkania z aktorem.
Projekcję filmu „Wałęsa. Człowiek z nadziei” zaplanowano na poniedziałek 7 października w kinie Millennium, początek o godz. 19. Po seansie spotkanie z Marcinem Hycnarem.

REKLAMA
REKLAMA
Ustaw powiadomienia
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments