Mała książka – wielki człowiek

0
529
„Mała książka – wielki człowiek” - fragment plakatu promującego akcję.
REKLAMA

W działach i filiach Miejskiej Biblioteki Publicznej w Tarnowie czekają bezpłatne wyprawki czytelnicze. Trafią do dzieci urodzonych w latach 2014-2017. W ubiegłym roku wyprawki otrzymało ok. 400 przedszkolaków.

REKLAMA

„Mała książka – wielki człowiek” to projekt Instytutu Książki w Warszawie, realizowany w ramach ogólnopolskiej kampanii i we współpracy z bibliotekami publicznymi. Akcja ma popularyzować czytanie wśród najmłodszych oraz zachęcać do korzystania z biblioteki jako miejsca przyjaznego dzieciom i oferującego wspaniałą literaturę.
Miejska Biblioteka Publiczna w Tarnowie włącza się w akcję już po raz drugi. W placówkach bibliotecznych w mieście czekają darmowe wyprawki czytelnicze przeznaczone dla dzieci w wieku 3-6 lat. W wyprawce czytelniczej znaleźć można dostosowaną pod względem treści i formy do potrzeb dzieci książeczkę „Pierwsze czytanki dla…”, poradnik dla rodziców oraz Kartę Małego Czytelnika, na której dziecko zbiera naklejki, otrzymywane przy każdej wizycie w bibliotece. Po zebraniu dziesięciu naklejek kilkuletni czytelnik otrzyma pamiątkową przypinkę oraz imienny dyplom potwierdzający jego czytelnicze zainteresowania.
Wyprawki czytelnicze można odebrać w następujących działach i filiach MBP:
– Dział dla Dzieci i Młodzieży, ul. Staszica 6
– Filia nr 1, ul. Gumniska 28
– Filia nr 2, os. Zielone 3a
– Filia nr 5, ul. Ks. Bajdy 27
– Filia nr 8, ul. Traugutta 1
– Filia nr 9, ul. Krzyska 116
– Filia nr 12, ul. Klikowska 6
– Filia nr 13, ul. Starodąbrowska 4
– Filia nr 18, ul. Romanowicza 38B.

W ubiegłym roku projekt okazał się dużym sukcesem. W Tarnowie wyprawki otrzymało około 400 przedszkolaków. Sporo dzieci wracało do biblioteki regularnie i dziś może pochwalić się imiennym dyplomem.

REKLAMA

Dodaj komentarz

  Ustaw powiadomienia  
Powiadom o