Mała scena już działa

0
74
mala-scena
REKLAMA

Od kilku tygodni w Tarnowskim Teatrze im. L. Solskiego, wyposażona w najnowocześniejsze rozwiązania technologiczne, działa mała scena. – Przygotowaliśmy projekt pod nazwą „Solski – trzecia generacja”, który zyskał przychylność w ministerstwie kultury i otrzymaliśmy dofinansowanie na prawie połowę wydatków na zaprojektowanie i wykonanie technologii małej sceny. Teatr wyasygnował na ten cel 55 tys. zł – mówi Rafał Balawejder, dyrektor Tarnowskiego Teatru.
Zakupiono i zamontowano specjalistyczną instalację elektroakustyczną, kabinę elektroakustyczną wraz z kratownicą podsufitową oraz konstrukcją naścienną, instalację elektryczną wraz z podłączeniem do zainstalowanych regulatorów napięcia oświetlenia, instalację oświetlenia technologicznego małej sceny.
Mała scena znajduje się na pierwszym piętrze teatru od południowej strony budynku i może pomieścić maksymalnie 120 osób. Zależy to od ustawienia sceny i krzeseł dla widowni, a o ich rozmieszczeniu każdorazowo decydować może reżyser. Mobilność małej sceny to jej duży atut.
Dzięki dofinansowaniu wspomnianego projektu najmłodsza publiczności obejrzała już najnowszą premierę autorstwa i w reżyserii Zinaidy Zagner „Powrót Krasnoludów”. Bajka pozostaje w repertuarze teatru. Ponadto na małej scenie odbywać się będą warsztaty i zajęcia organizowane zarówno przez teatr, jak i zaprzyjaźnione instytucje.

REKLAMA
REKLAMA

Dodaj komentarz

  Ustaw powiadomienia  
Powiadom o