Malowane i rzeźbione barwy Dąbrowy

0
65
Organizatorzy i uczestnicy VIII Pleneru Malarsko-Rzeźbiarskiego „Barwy Dąbrowy”
REKLAMA

Dąbrowski Ośrodek Kultury, Stowarzyszenie Twórców Kultury Powiśla Dąbrowskiego oraz Centrum Polonii w Brniu, zorganizowały wspólnie VII Plener Malarsko-Rzeźbiarski „Barwy Dąbrowy”. Kilkudniowy plener odbył się w połowie lipca w Dąbrowie Tarnowskiej (artyści obecni byli na ulicach miasta, a także w malowniczych zakątkach parku) oraz w zabytkowych wnętrzach dawnego dworku szlacheckiego w Brniu.
W plenerze udział wzięło 22 artystów – malarzy i twórców płaskorzeźb z różnych zakątków Polski. Część prac powstałych podczas pleneru odnosi się tematycznie do bohaterów historycznych Powiśla Dąbrowskiego, część do pięknej przyrody i architektury regionu; powstała także „Panorama Dąbrowska”. Dorosłych twórców dąbrowskiego pleneru odwiedzili młodzi uczestnicy wakacyjnych zajęć koła „Pastele” działającego w Dąbrowskim Domu Kultury. Kilkanaścioro dzieci uczestniczyło w warsztatach plastycznych prowadzonych przez artystów pracujących twórczo podczas pleneru.
Plener zakończyło otwarcie wystawy podsumowującej tygodniowe spotkanie ludzi sztuki. Wystawa dostępna jest w galerii Dąbrowskiego Domu Kultury. Znaczną część prac powstałych podczas pleneru będzie można zakupić zarówno w domu kultury, jak i w Centrum Polonii w Brniu.

REKLAMA
REKLAMA

Dodaj komentarz

  Ustaw powiadomienia  
Powiadom o