Malowane ptaki i sztandary

0
82
warsztaty-u-pazerow
REKLAMA

Zajęcia odbywały się w trzech grupach, z których każda przez trzy dni realizowała własny program. Uczestnikami byli uczniowie tarnowskich szkół od dziesięciu lat wzwyż, choć granica wieku nie była bezwzględna.
– Większość uczestników stanowili gimnazjaliści, ale przyjęliśmy także kilkoro ośmiolatków, którzy całkiem dobrze sobie radzili. Nie brakowało także uczniów szkól ponadgimnazjalnych, którzy najbardziej zainteresowani byli zajęciami z rysunku – mówi Elżbieta Pazera.
Pierwsza grupa realizowała temat „Miasto w mieście”, którego założeniem było tworzenie kompozycji przestrzennych z tektury, prezentujących najbardziej charakterystyczne budowle Tarnowa (np. ratusz, katedra, mauzoleum Bema) albo też własne, autorskie wizje „Tarnowa przyszłości”. Jak się okazało, największym powodzeniem wśród uczestników zajęć cieszyły się modele ratusza i takie prace przede wszystkim wykonano.
Druga grupa wykorzystywała w pracy m.in. składniki recyklingowe – tekturowe tuby, elementy opakowań zebrane w TCK. Przerabiano je na pnie drzew, na których – oprócz gałązek – umieszczono projektowane przez uczniów ptaki z papieru i tektury – zarówno realne, jak i fantazyjne. – Potem wyruszyliśmy w miasto, by improwizować ptasie ekspozycje w tarnowskim plenerze – w Rynku, przy kwietnikach na skwerach. Przy okazji zorganizowano ćwiczenia z rysunku w plenerze i sesję fotograficzną – relacjonuje Elżbieta Pazera.
Trzecia grupa pierwszego dnia zajmowała się malowaniem na tkaninie specjalnymi pastelami – w ten sposób powstawały dekoracyjne sztandary pod wspólnym tytułem „Słońce i powiew lata”. Drugiego dnia malowano motywy i kompozycje kwiatowe. Podsumowaniem zajęć była wyprawa do Parku Sanguszków i tworzenie tam instalacji prezentujących „letnie sztandary” i wykonane w czasie warsztatów prace.

REKLAMA
REKLAMA
Ustaw powiadomienia
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments