Martyna, czyli życie na 100 procent

0
28
martyna-wojciechowka
REKLAMA

Cykl podróżniczy „Za horyzont domu” to propozycja Centrum Sztuki Mościce, adresowana do miłośników wypraw i to nie tylko tych na krańce świata. Każde spotkanie to szansa na poznanie osób, dla których pasją jest podróż do miejsc niezwykłych, a także zobaczenie zdjęć i filmów uzupełniających relacje z dalekich wypraw.
Gościem styczniowego spotkania będzie Martyna Wojciechowska, dziennikarka i podróżniczka, redaktor naczelna National Geographic Polska oraz National Geographic Traveler. Martyna Wojciechowska od wielu lat znana jest z zamiłowania do życia w stylu adventure. Brała udział m.in. w Rajdzie Dakar (niedawno ukazała się jej książka pt. „Automaniaczka. Od Rometa do Rajdu Dakar”), jako jedna z nielicznych kobiet na świecie zdobyła Koronę Ziemi, czyli siedem najwyższych szczytów na siedmiu kontynentach (w tym, jako druga Polka, wspięła się na Mount Everest), z dużym powodzeniem realizuje też trzeci sezon telewizyjnego programu „Kobieta na krańcu świata”, szukając niezwykłych ludzkich historii.
W efekcie przybliżania ludziom świata i dzielenia się przeżyciami zrodził się pomysł na wystawę pod hasłem „4 żywioły – Martyny Wojciechowskiej życie na 100%”. To trzydzieści zdjęć z najodleglejszych zakątków świata. Motywem przewodnim zdjęć są ogień, woda, powietrze i ziemia, które, jak mówi Martyna Wojciechowska, drzemią w niej od zawsze i stanowią niecodzienne połączenie jej zainteresowań, charakteru i potrzeb w stawianiu sobie coraz to nowych wyzwań. Wojciechowska przyznaje, że wierzy, iż mamy jedno życie i powinniśmy je przeżyć na 100 procent. Dlatego nieustannie podnosi sobie poprzeczkę i nie tylko marzy, ale sama ma odwagę konsekwentnie te marzenia realizować.
Na spotkanie z Martyną Wojciechowską zapraszają National Geographic Polska oraz Centrum Sztuki Mościce. Spotkanie połączone z otwarciem wystawy fotograficznej odbędzie się w sobotę 28 stycznia o godz. 15 w Centrum Sztuki Mościce. Wstęp wolny. Wystawa czynna będzie do 11 lutego.

REKLAMA
REKLAMA

Dodaj komentarz

  Ustaw powiadomienia  
Powiadom o