Między kobietą a mężczyzną

0
27
REKLAMA

Scena Underground w Tarnowskim Teatrze stała się przestrzenią dla tematów trudnych i kontrowersyjnych, przedstawień stawiających pytania, ale niedających gotowych rozwiązań i jednoznacznych ocen postępowania bohaterów. Taka była chociażby sztuka „Blackbird”. Pod koniec października Teatr im. L. Solskiego w Tarnowie ponownie zaprasza na widownię Sceny Underground i polską prapremierę tekstu Przemysława Wojcieszka pt. „Piosenki o wierze i poświęceniu”. Autor, jeden z najciekawszych współczesnych dramatopisarzy polskich i reżyserów, opublikował tekst swojej najnowszej sztuki w ubiegłym roku w magazynie „Dialog”. Jej światowa prapremiera odbyła się 2 grudnia 2011 roku w Londynie.
Sztuka Wojcieszka jest opowieścią o odnoszącym sukcesy małżeństwie z dużego miasta, które przeżywa kryzys wiary. Piotr i Anna zostają zmuszeni do przeanalizowania swoich postaw życiowych, kiedy pewnego dnia ich siedmioletni syn Igor mdleje w szkole, a oni sami są zostawieni na pastwę domysłów i niepokoju podczas niekończących się badań. Każde z nich próbuje na swój sposób odnaleźć odpowiedzi na pytanie, co się stało, szukając ich w instytucji Kościoła oraz w relacjach z innymi ludźmi.
Wojcieszek wprowadza do fabuły postaci księdza i prostytutki, sportretowanych w sposób daleki od stereotypów, i stawia pytania: czy ksiądz może kochać, kim jest kobieta, która sprzedaje swoje ciało, po co nam religia i wiara, na ile możliwa jest dzisiaj głęboka relacja z inną osobą?
W przedstawieniu w reżyserii Piotra Waligórskiego wystąpią Piotr Hudziak (Ksiądz), Kinga Piąty (Żona), Zofia Zoń (Prostytutka) i Aleksander Fiałek (Mąż).

REKLAMA
REKLAMA

Dodaj komentarz

  Ustaw powiadomienia  
Powiadom o