Mikromusic ponownie w Tarnowie

0
366
Mikromusic
REKLAMA

Zespół Mikromusic wystąpi w tarnowskim kinie Marzenie. To grupa, która stworzyła muzykę do kilku filmów i spektaklu muzycznego. Ich ostatnie płyty „Tak mi się nie chce” oraz „Z dolnej półki” biją rekordy sprzedaży, a bilety na koncerty rozchodzą się błyskawicznie. Tym samym zespół Mikromusic plasuje się w gronie najbardziej popularnych zespołów w Polsce. Koncert zaplanowano na 7 lutego.

REKLAMA

Mikromusic to polski zespół grający muzykę określaną jako avant pop lub art pop, a jednocześnie wymykającą się wszelkim klasyfikacjom. Sam zespół określa ją po prostu jako „mikromusic”. W ich twórczości słychać inspiracje słowiańskim folkiem, jazzem, rockiem i elektroniką.
Grupa Mikromusic występowała na najważniejszych polskich festiwalach, między innymi na Open’er Festival, Ladies Jazz Festival, Top Trendy, Festiwal Piosenki w Opolu. Koncertowali również za granicą, między innymi w Japonii, Niemczech, Estonii, Czechach, Białorusi, Portugalii, Hiszpanii, Włoszech czy Rumunii. Zespół został dwukrotnie nominowany do najważniejszej polskiej nagrody muzycznej – Fryderyków w kategorii Alternatywna Płyta Roku.
Dla zespołu Mikromusic istotna jest muzyka, ale zwracają też uwagę na wizualną oprawę swojej twórczości. Teledyski zespołu były wielokrotnie nominowane i nagradzane na festiwalach Yach Film Festival, Camerimage, Berlin Music Video Awards. Muzyka zespołu Mikromusic jest również ścieżką dźwiękową filmów „Chemia” oraz „Konfident”, a także częścią spektaklu muzycznego „Trzy wesołe krasnoludki” Teatru Muzycznego Capitol.
Zespół Mikromusic w akustycznym składzie – Natalia Grosiak (wokal), Dawid Korbaczyński (gitara) i Robert Szydło (gitara basowa), wystąpi w tarnowskim kinie Marzenie 7 lutego o godz. 20. Zespół wykona swoje najpopularniejsze utwory w akustycznej odsłonie.

REKLAMA

Dodaj komentarz

  Ustaw powiadomienia  
Powiadom o