Miłość i… polityka

0
96
milosc-i-polityka
REKLAMA

„Miłość i polityka”, w wykonaniu aktorów Teatru im. A. Mickiewicza w Częstochowie, to kolejna teatralna propozycja Centrum Sztuki Mościce. „Miłość i polityka” – „Noire politique et blanche colombe” w przekładzie Barbary Grzegorzewskiej, to rzecz o politycznych aferach, układach oraz władzy pieniądza, przyprószona wybuchami pożądania.
Autorem sztuki jest Pierre Sauvil, francuski aktor i dramaturg. W Polsce wystawiano dramaty jego autorstwa: „Szczególna propozycja”, „Słońce dla dwojga” oraz właśnie „Miłość i politykę”.
Sztukę „Miłość i polityka” dość łatwo przenieść na grunt realiów każdego kraju. W komedii Sauvila intryga zawiązana jest wokół ministra, który sam przyznaje, że uszczknął trochę pieniędzy to tu, to tam, oraz posła z tej samej partii, który nieuczciwość kolegi chce wykorzystać w sprytny sposób. Szantażuje ministra, w zamian za milczenie chce spędzić z jego żoną upojny tydzień na Gwadelupie.
W Tarnowie zobaczymy tę komedię w reżyserii Jerzego Bończaka z udziałem samego reżysera oraz Joanny Liszowskiej, Agnieszki Łopackiej, Piotra Machalicy i Michała Kuli. Spektakl zagości na scenie Centrum Sztuki Mościce w niedzielę 11 marca o godz. 18.

REKLAMA
REKLAMA

Dodaj komentarz

  Ustaw powiadomienia  
Powiadom o