Młoda projektantka z Tarnowa jedzie do Chin

0
138
Anna Nowak-Curyło
REKLAMA

Anna Nowak-Curyło od pięciu lat tworzy własną markę „Curyło Project”. Tarnowianka jest absolwentką Krakowskich Szkół Artystycznych na kierunku projektowanie ubioru. Dzięki swojej najważniejszej autorskiej kolekcji „Identity” otrzymała główną nagrodę „Kolekcja roku” podczas prestiżowej imprezy „Cracow Fashion Awards 2019”, wzbogacając się również o nagrodę mediów, a także została doceniona przez zespół OTCF trzymiesięcznym stażem w firmie 4F.
W ostatnich dniach Anna Nowak-Curyło została laureatką ogólnopolskiego konkursu „Off Fashion” zorganizowanego w Kielcach. Na tegoroczną edycję wpłynęło aż 200 projektów, z których jury wybrało prace dwudziestu najlepszych. W tym roku w jury zasiadali m.in. wybitni polscy projektanci Marcin Paprocki i Mariusz Brzozowski, redaktor naczelna „Gali” Anna Zejdler, czy historyk i autor książek Wojciech Grzybała.
– Podczas tegorocznej edycji „Off Fashion” moje projekty zostały docenione przez Bejining Institute of Fashion Technology, dzięki czemu otrzymałam nagrodę w postaci półrocznego stażu w Pekinie – mówi Anna Nowak-Curyło. – Nie jest jeszcze znany termin wyjazdu. Wiem jednak, że podczas półrocznego stażu zapoznam się z wprowadzaniem nowych technologii do mody. To może być ciekawe doświadczenie, które zaowocuje nowymi pomysłami w przyszłości.
Tarnowska projektantka już teraz może pochwalić się dużymi sukcesami. Regularnie od kilku lat uczestniczy w pokazach „Fashion Night” w Krakowie, a także „Laboratorium Mody” i „Young Fashion Show”. Jej projekty cieszą się olbrzymim uznaniem wśród stylistów i są publikowane w największych magazynach poświęconych modzie. Co ciekawe, Anna Nowak-Curyło miała też przyjemność tworzyć kreacje dla wybitnej polskiej pływaczki Otylii Jędrzejczak na Galę Mistrzów Sportu.
– W najbliższym czasie czeka mnie miesięczny wyjazd do Szanghaju, który jest nagrodą za zwycięstwo w „Cracow Fashion Awards 2019”. Wybieram się tam 21 czerwca, gdzie przez miesiąc będę uczyć się projektowania ubrań z recyklingu. Ostatnio dosyć popularne jest tworzenie kolekcji z odpadów, więc liczę na to, że mogę się tam sporo nauczyć. Po powrocie udam się na staż do firmy 4F, aby przyjrzeć się, jak wygląda praca w innych firmach tworzących ubrania. Czeka mnie również kilka pokazów m.in. w Gliwicach, na których zaprezentuję swoją obecną kolekcję. Nad nową jeszcze nie pracuję, ale pewne pomysły już pojawiają się w mojej głowie. Jestem pewna, że urodzi się z nich coś wyjątkowego – dodaje Anna Nowak-Curyło.

REKLAMA
REKLAMA

Dodaj komentarz

  Ustaw powiadomienia  
Powiadom o