Młode granie bigbitowe

0
114
Ania-Rusowicz
REKLAMA

Centrum Sztuki Mościce udostępnia swoją scenę młodym twórcom i to im dedykuje projekt pod nazwą „Młode granie”. Ideą projektu są koncerty zespołów i promocja młodych, dopiero co debiutujących, ale już legitymujących się profesjonalizmem artystów z różnych kręgów muzycznych – od popu po jazz i muzykę alternatywną. Młodzi twórcy, jeszcze nieznani bardzo szerokiej publiczności, ale już nagradzani, mogą prezentować własną twórczość muzyczną i tekstową.
Pod koniec października odbędzie się drugi koncert w ramach projektu „Młode granie”, a przed tarnowską publicznością wystąpi Ania Rusowicz. To wokalistka, kompozytorka, autorka tekstów, ale przede wszystkim osoba, która na nowo przywróciła publiczności styl retro i muzykę lat 60. i 70. w Polsce.
Zanim Ania Rusowicz postawiła na big bit, próbowała swoich sił w innych stylach, m.in. współtworzyła zespół Dezire grający hip‑hop i r&b. W 2011 roku pojawiła się na festiwalu w Opolu z recitalem poświęconym pamięci swojej zmarłej 20 lat temu mamy, Ady Rusowicz, i zachwyciła opolską publiczność. Jej pierwsza solowa płyta „Mój Big‑Bit” składa się z dwunastu piosenek – sześć pochodzi z repertuaru Ady Rusowicz wykonywanych z zespołem Niebiesko‑Czarni, pozostałe to autorskie teksty Ani Rusowicz.
Kilka lat temu podczas gali Fryderyk 2012 Ania Rusowicz została uhonorowana aż czterema statuetkami w kategoriach: Wokalistka Roku, Płyta Roku Pop, Produkcja Muzyczna Roku (wspólnie z Kubą Galińskim) oraz Debiut Roku, przyznanymi za płytę „Mój Big‑Bit”. Jesienią ubiegłego roku Ania Rusowicz wydała drugą solową płytę pt. „Genesis” i wyruszyła z zespołem w trasę koncertową.
Koncert Ani Rusowicz odbędzie się w Centrum Sztuki Mościce 23 października o godz. 19. Wokalistce towarzyszyć będzie zespół w składzie Ritchie Palczewski (gitara), Łukasz Jakubowicz (organy), Michał Burzymowski (bas), Hubert Gasiul (perkusja).

REKLAMA
REKLAMA
Ustaw powiadomienia
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments