Mroczna płyta

0
69
REKLAMA

Fisz i Emade, czyli bracia Bartosz i Piotr Waglewscy znani są już doskonale publiczności z solowych dokonań, a także nagrań i koncertów z zespołem Tworzywo Sztuczne. Na koncie swoich artystycznych dokonań mają m.in. wspólnie realizowane płyty „Polepione dźwięki”, „Na wylot”, „Wielki ciężki słoń”, „Piątek 13” czy „Heavi Metal”. Obaj występowali też w zespole Bassisters Orchestra, wydali również wspólną płytę z ojcem, Wojciechem Waglewskim, pt. „Męska muzyka”.
To nie koniec ich muzycznych poszukiwań. Bracia Waglewscy spotkali Michała Sobolewskiego zafascynowanego gitarowymi brzmieniami w stylu Hendrixa i Black Sabbath. Wróciły wspomnienia szkolnych kapel i garażowego grania i narodziła się muzyczna gwiazda – Kim Nowak. Emade (Piotr Waglewski) odłożył na chwilę produkcję bitów i całkowicie poświęcił się perkusji, a Fisz (Bartek Waglewski) pokazał, że nie tylko potrafi rapować.
Debiutancka płyta projektu Kim Nowak, na której muzycy odwołali się do swoich młodzieńczych upodobań z początku lat 90. XX wieku, okazała się jednym z najważniejszych wydarzeń 2010 roku na polskiej rockowej scenie.
Płyta „Wilk” to drugi album studyjny grupy Kim Nowak. Wydawnictwo ukazało się początkiem listopada ubiegłego roku. Na płycie znalazło się 12 utworów. Dominuje tu spokojny i mroczny nastrój, słychać inspiracje rockiem lat sześćdziesiątych XX wieku. Emade w jednym z wywiadów mówi, że to krążek z klimatem zakręconego thrillera, a filmową inspiracją okazało się kino Tarantino czy Jarmuscha, filmy o niedorzecznej, mrocznej tematyce. Do współpracy nad płytą zaproszono innych artystów, pojawiły się duety z Izabelą Skrybant Dziewiątkowską z Tercetu Egzotycznego i Tomaszem Dudą (Pink Freud).
Koncert grupy Kim Nowak odbędzie się w sobotę 9 marca o godz. 19 w Tarnowskim Centrum Kultury.

REKLAMA
REKLAMA

Dodaj komentarz

  Ustaw powiadomienia  
Powiadom o