Muzeum wznawia działalność

0
83
Dwór w Dołędze |fot. Paweł Topolski
REKLAMA

Muzeum Okręgowe w Tarnowie etapami wznawiać będzie swoją działalność. Na początek publiczności udostępnione zostaną tereny wokół zabytkowego dworu w Dołędze oraz barwna zagroda w Zalipiu. Nie będzie możliwe zwiedzanie obiektów wewnątrz.
Odmrażania kultury ciąg dalszy. Dobre wieści przekazało Muzeum Okręgowe w Tarnowie, którego oddziały i filie były niedostępne dla widzów przez blisko trzy miesiące. Opracowano już na nowo regulaminy zwiedzania i tak przygotowano muzealne obiekty do ponownego otwarcia dla zwiedzających, by spełniały wymagania stawiane przez inspektorów sanitarnych.

REKLAMA

Teraz, od 12 czerwca, muzeum udostępnia do zwiedzania teren wokół Muzeum Dwór w Dołędze oraz teren Zagrody Felicji Curyłowej w Zalipiu. Zwiedzający muszą zachować reżim sanitarny. Zobowiązani są do dokładnej dezynfekcji rąk oraz do zasłaniania ust i nosa za pomocą odzieży lub jej części, maski, maseczki lub przyłbicy.
W Zagrodzie Felicji Curyłowej w Zalipiu zwiedzających będą obowiązywać bilety ulgowe w cenie 5 zł, natomiast park wokół Dworu w Dołędze będzie dostępny bezpłatnie. Nie ma na razie możliwości zwiedzania tych obiektów wewnątrz.
Warto dodać, że tegoroczna edycja konkursu „Malowana Chata”, organizowanego tradycyjnie w weekend po święcie Bożego Ciała, w tym roku odbędzie się później, bo 11-13 września. Z kolei XXV edycja Międzynarodowego Turnieju Rycerskiego „O Złoty Warkocz Tarłówny” na zamku w Dębnie, została przełożona na rok 2021.

REKLAMA

Dodaj komentarz

  Ustaw powiadomienia  
Powiadom o