Muzyczna bombonierka

0
87
REKLAMA

Basia Stępniak‑Wilk to wyjątkowo utalentowana śpiewająca autorka i kompozytorka, artystka kabaretowa, dziennikarka prasowa i radiowa, z pochodzenia lublinianka mieszkająca na stałe w Krakowie. W 1995 roku zadebiutowała w Piwnicy pod Baranami i kabarecie Loch Camelot, w którym do dziś występuje. Przez kilka lat współtworzyła formację Zielone Szkiełko. Na imponującej liście nagród dla Basi Stępniak‑Wilk i jej piosenek jest m.in. pierwsze miejsce i nagroda im. Wojtka Bellona na Studenckim Festiwalu Piosenki w Krakowie oraz Grand Prix im. Jonasza Kofty Ogólnopolskiego Przeglądu Piosenki Autorskiej OPPA w Warszawie. Wydała cztery płyty autorskie: „O obrotach”, „Słodka chwila zmian”, „Obce kraje” i „Przywidzenia”.
Piosenki „Bombonierka” (duet z Grzegorzem Turnauem) i „Słodka chwila zmian”, a także „Bossa nova z Augustowa” (duet z Andrzejem Poniedzielskim) i „Wiośnie nie! ” (duet z Wojciechem Mannem) znalazły się na wysokich miejscach ogólnopolskich i lokalnych radiowych list przebojów oraz na listach rozgłośni polonijnych. Przez kilka lat artystka prowadziła na antenie Radia Kraków audycję „Muzyczna bombonierka”.
Basia Stępniak‑Wilk wystąpi w Tarnowskim Centrum Kultury w piątek 15 lutego o godz. 20. Artystce towarzyszyć będą Marek Bazela (piano) oraz Paweł Solecki (fagot, melodica, cajon).

REKLAMA
REKLAMA

Dodaj komentarz

  Ustaw powiadomienia  
Powiadom o