Muzyczna opowieść

0
46
newsical
REKLAMA

To jest opowieść o szczęściu. I o przyjaźni. O nas… – takimi słowami rozpoczyna się musical „Newsical”, którego premierowy pokaz odbędzie się już za kilka dni w Tarnowie. „Newsical” to również opowieść o samotności, niezrozumieniu i o pułapkach współczesnego świata. Co się stanie, gdy spotka się ze sobą czwórka wyjątkowych dzieci – podróba, brzydula, cherlak i robaczka? Czy przestaną być odrzucani i wyszydzani? I czy uda im się uratować świat?
„Newsical” to pierwszy w Tarnowie musical, w którym występują wyłącznie dzieci z klas V‑VIII tarnowskich (i nie tylko) szkół podstawowych. Od kwietnia ubiegłego roku młodzi artyści przygotowywali spektakl pod okiem specjalistów z różnych dziedzin: choreografią zajęła się Katarzyna Mucha, jako trenerka wokalna pracowała z dziećmi Sylwia Pasek, aktorskie wskazówki przekazywał Ireneusz Pastuszak. Za przygotowanie scenografii, kostiumów oraz oprawy dźwiękowej odpowiada Marcin Sobczyk, muzykę do przedstawienia opracował Bartłomiej Szułakiewicz.
Nie byłoby jednak musicalu, gdyby nie autorka scenariusza „Newsical” – Magdalena Trusz, pracująca jako wychowawca świetlicy w Szkole Podstawowej nr 3 w Tarnowie, która w 2017 roku została laureatką tytułu „Nauczyciel z kulturą”. To nagroda przyznawana przez prezydenta Tarnowa tym pedagogom, którzy w szczególny sposób dbają o edukację kulturalną dzieci i młodzieży, popularyzują kulturę i sztukę, animują życie kulturalne, wykraczając w swoich działaniach poza ramy szkolnego programu. Nagrody związane z projektem „Nauczyciel z kulturą”, pozwalają nagradzanym na realizację w swoich macierzystych placówkach kolejnych ciekawych pomysłów. „Newsical” jest projektem zrealizowanym dzięki tej właśnie nagrodzie.
Musical „Newsical” zostanie zaprezentowany po raz pierwszy w niedzielę 24 marca o godz. 14 w Centrum Sztuki Mościce.

REKLAMA
REKLAMA

Dodaj komentarz

  Ustaw powiadomienia  
Powiadom o