Muzyczne gwiazdy na dużym ekranie

0
68
millenium-rolling-stones
REKLAMA

„Legendy muzyki” to filmowe wakacyjne wydarzenie organizowane dla tych wszystkich, którzy kochają muzykę. Kino Millennium zaprasza na cztery filmowe wieczory i projekcję filmów dokumentalnych, których wspólnym tematem są gwiazdy muzycznej sceny – gwiazdy podziwiane za ich dokonania artystyczne, gwiazdy o niezwykłych osobowościach. Bob Marley, Jim Morrison, Mick Jagger i Lou Reed – cztery postaci, cztery tak bardzo różne historie i cztery doskonałe filmy.
Pierwsza projekcja w piątek 1 sierpnia w godzinach wieczornych. Wakacyjny cykl „Legendy muzyki” otworzy amerykański film „Marley”. Reżyser Kevin Macdonald i rodzina nieżyjącego już muzyka połączyli siły, by stworzyć obraz o życiu, muzyce i globalnym fenomenie Boba Marleya. To duża dawka znakomitej zabawy i barwna podróż do świata radosnej muzyki – miłości i jedności ponad podziałami. „Marley” to pierwszy film autoryzowany przez rodzinę Marleya, w którym wykorzystano nigdy niepublikowane archiwalne materiały.
Drugi seans odbędzie się 8 sierpnia. Kino Millennium zaproponuje film „The Doors. Historia niedopowiedziana”. To intrygujący portret Jima Morrisona i zapis narodzin kolejnych z sześciu przełomowych albumów The Doors, nagranych w ciągu zaledwie pięciu lat. Film pokazuje m.in. elektryzujące występy na żywo i kulisy twórczej współpracy członków zespołu, skandalizujące momenty z życia Jima Morrisona, jego pragnienie sławy i ucieczki od ludzi, uzależnienie od narkotyków, huśtawki nastrojów, sukcesy i porażki.
Trzeci seans zaplanowano na 22 sierpnia, a bohaterami filmowej muzycznej opowieści będzie grupa Rolling Stones. Film „Rolling Stones w blasku świateł” wyreżyserował Martin Scorsese. Realizując dokument jesienią 2006 roku w Nowym Jorku, zgromadził ekipę największych fachowców, aby uchwycić charyzmę legendarnego zespołu i Micka Jaggera, jednego z najsłynniejszych frontmanów w historii rocka. Zadbano o każdy szczegół – film kipi energią, doskonałą muzyką, a gwiazdy rocka są nieprzewidywalne.
Cykl „Legendy muzyki” zamknie 29 sierpnia pokaz filmu „Berlin. Lou Reed”. Lou Reed, uznany za jednego z ojców punka, glam rocka i rocka alternatywnego, stał się ikoną pop‑kultury; grał przez ponad 50 lat. Największą sławę zdobył w późnych latach 60. z zespołem The Velvet Underground. Legendarny wokalista, poeta, kompozytor i gitarzysta Lou Reed po 30 latach wystawia swoje wielkie widowisko – pięć niepowtarzalnych koncertów, na które bilety rozeszły się w mgnieniu oka. Tam z kamerą trafia reżyser Julian Schnabel.

REKLAMA
REKLAMA

Ustaw powiadomienia
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments