Muzyczne powroty

0
186
Ziyo
REKLAMA

„Magiczne słowa”, „Panie prezydencie”, „Idziemy wytrwale….” – to tylko kilka tytułów utworów tarnowskiej formacji ZIYO, rozpoznawalnych do dziś. W 1984 dwaj bracia Durałowie, grający na basie Jerzy i na gitarze Darek, wspólnie z gitarzystą Markiem Klochem, perkusistą Krzysztofem Krupą, śpiewającymi Jarkiem Majką oraz Wojtkiem Klichem, powołali do życia swój pierwszy rockowy zespół – Tower. Autorski repertuar, wzbogacony o partie fletu grane przez Małgorzatę Łabno, wykonywali na różnych przeglądach muzyki młodzieżowej, wzięli udział w konkursie na Festiwalu Muzyków Rockowych Jarocin 84. Ale bez większych sukcesów. Rok później zmienili nieznacznie skład i nazwę. Powstało ZIYO. Po kolejnych roszadach w składzie rolę frontmana i wokalisty przejął autor tekstów i basista Jerzy Durał. Wspólnie wydali kilka płyt, m.in. krążek z kolędami, albumy „Witajcie w teatrze cieni”, „Gloria”, „Tetris”, „Popburger”, „Puzzle”.
W 2014 roku zespół ZIYO otwiera nowy rozdział swojej historii. Nowy skład, nowy management, nowa strona internetowa, nowe plany i energia. Z nowym rokiem, równolegle do działań aktualnego ZIYO, Jerzy Durał i obecna ekipa postanowiła powołać do życia nowy projekt pod nazwą „ZIYO’86”, w którym muzycy koncentrować się będą głównie na materiale z trzech pierwszych płyt zespołu, wykonując go na specyficznych, klimatycznych koncertach dla elitarnej publiczności i na wybranych festiwalach oraz nagrywając większość tych utworów na płycie „The Best of…”.
Na ten rok grupa zaplanowała nagranie całkiem premierowego albumu, muzycznie oscylującego, jak w pierwszym okresie działalności, wyłącznie w klimatach new cold wave‑alternative‑space‑progressive rocka. Obydwa projekty (ZIYO i ZIYO’86) realizować będzie ten sam, nowy skład grupy: Paweł Mazur (bass, vocal), Tomasz Stec (instrumenty klawiszowe), Paweł Jamróg (gitary), Arkadiusz Rębisz (perkusja), Jerzy Durał (vocal, gitary).

REKLAMA
REKLAMA
Ustaw powiadomienia
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments