Muzyczne Tarasy na słowiańską nutę

0
72
kultura-chudoba

Chudoba to grupa muzyczna założona w 1993 r. przez studentów Uniwersytetu Wrocławskiego, dla których folk jest czerpaniem radości z ludowej muzyki i dzieleniem się z innymi witalnością i wzruszeniami zachowanymi w tradycyjnych melodiach.
Zespół gra tylko na instrumentach akustycznych, również ludowych, i wykonuje własne aranżacje melodii i zapisów wokalnych tradycyjnych pieśni Europy Środkowej, Wschodniej i Południowo‑Wschodniej, a wśród nich polskich, słowackich, morawskich, ukraińskich, łemkowskich, huculskich, cygańskich, bułgarskich, macedońskich, serbskich, rumuńskich, żydowskich oraz węgierskich. Od początku swego istnienia brał udział w wielu festiwalach i wydarzeniach kulturalnych, zdobywając nagrody i wyróżnienia. Poza Polską koncertował w Austrii, Belgii, Czechach, Niemczech, Norwegii, USA, we Włoszech i na Węgrzech.
Występuje w składzie: Małgorzata Otrocka – skrzypce, śpiew, Katarzyna Ryszewska – śpiew, przeszkadzajki, Sylwia Świsłocka‑Karwot – śpiew, przeszkadzajki, Mirosław Mały – kontrabas, śpiew, Robert Ruszczak – śpiew, akordeon, mandolina, sopiłki, Jacek Ryszewski – gitara klasyczna, śpiew, Bartłomiej Malinowski – instrumenty perkusyjne, śpiew.
Tarnowski koncert Chudoby odbędzie się na tarasie widokowym CSM.

REKLAMA

Dodaj komentarz

  Ustaw powiadomienia  
Powiadom o