Muzyczne Tarasy. Rytmy z Afryki

0
90
REKLAMA

Dobiega końca V Letni Festiwal Koncertów Kameralnych Muzyczne Tarasy, organizowany przez Centrum Sztuki Mościce. Tegoroczna edycja festiwalu odbywa się pod hasłem „Muzyczne Tarasy – Muzyka Świata”. Poszczególne koncerty inspirowane są tańcami świata.
Podczas ostatniego koncertu, w czwartek 26 lipca o godz. 20, wystąpi Compagnie Tohono – grupa artystów pochodzących z Togo, Sierra Leone, Angoli, Kamerunu, Kongo, czerpiących ze źródeł wielu kultur. Program „Tohono” powstał dzięki inspiracji wierzeniami i legendami Czarnego Lądu.
W programie koncertu znajdą się m.in. taniec wojowników z RPA – Zulu Dance, a także tańce narodowe Angoli, Togo i regionu Kamerunu/Kongo. Zespół gra muzykę tradycyjną, ale coraz śmielej zapuszcza się też w rejony muzyki współczesnej. Lider zespołu, Benoit Le Gros, jest tancerzem i choreografem. Z jego inspiracji występy wypełnia ruch, ekspresja sceniczna i taniec. Kolorytu dodają im tradycyjne, barwne stroje. Benoit Le Gros mówi, że marzy mu się pokonanie stereotypu Afrykanina parającego się tylko ulicznym handlem. Jego ambicją jest pokazywanie prawdziwej kultury Afryki, niezafałszowanej i nie na pokaz, ale autentycznej i szczerej.

REKLAMA
REKLAMA

Dodaj komentarz

  Ustaw powiadomienia  
Powiadom o