Muzyczne wyróżnienia dla Puellae Orantes

0
83
Muzyczne-wyroznienia-dla-Puellae-Orantes
REKLAMA

Wydany w 2011 roku album „Łukaszewski & Bembinow. Kolędy i pastorałki”, zawierający utwory zaaranżowane na nowo lub napisane specjalnie dla Dziewczęcego Chóru Katedralnego Puellae Orantes, cieszy się ogromnym zainteresowaniem słuchaczy. Dobrze przyjęta i świetnie sprzedająca się płyta, zawierająca także koncertowe DVD, przyniosła chórowi Puellae Orantes muzyczne wyróżnienia.
– Płyta otrzymała w tym roku status Złotej Płyty CD oraz Platynowej Płyty DVD. Pierwszy nakład albumu zamknął się w 7 tysiącach egzemplarzy, w ubiegłym roku przygotowano kolejne dwa tysiące sztuk, a w bieżącym jeszcze 2,5 tys. egzemplarzy, co daje w sumie 11,5 tysiąca sztuk, z czego udokumentowana jak dotąd sprzedaż dotyczy 7 tysięcy płyt. To bardzo dobry wynik – mówi ks. Władysław Pachota, dyrygent Dziewczęcego Chóru Katedralnego Puellae Orantes.
Złotą Płytę CD i Platynową DVD chór otrzyma 28 grudnia podczas koncertu w tarnowskiej katedrze. Podczas koncertu chór wykona część utworów z nagrodzonego albumu. Będzie też muzyczna niespodzianka – publiczność usłyszy prawykonanie kolęd zaaranżowanych specjalnie dla chóru przez młodego warszawskiego kompozytora Łukasza Farcinkiewicza, z którym chór współpracuje od dwóch lat.
To nie koniec muzycznych niespodzianek. Do sklepów trafiła już płyta zatytułowana „Świątecznie”, wydana przez grupę AudioFeels, z którą chór Puellae Orantes wystąpił podczas ostatniego Tarnowskiego Koncertu Noworocznego. Na płycie znalazły się nagrania AudioFeels (nowe aranżacje polskich kolęd oraz zagranicznych piosenek świątecznych) zrealizowane m.in. z Natalią Kukulską i zespołem Affabre Concinui, a także trzy kolędy wykonane wspólnie z chórem Puellae Orantes.
Chór kończy 2013 rok wydaniem albumu specjalnego.
– Na potrzeby naszego mecenasa, Tauron Polska Energia, przygotowaliśmy specjalne wydawnictwo – potrójny album zawierający nasze trzy najlepsze płyty: wspomnianą już tę z kolędami oraz płyty „Klasycy wiedeńscy” i „Ave Maria”. To seria limitowana, niedostępna w sprzedaży. Album trafi między innymi do polskich placówek dyplomatycznych na całym świecie – dodaje ks. Pachota.
Chór Puellae Orantes zaplanował kilka koncertów, podczas których wykona kolędy i pastorałki. I tak 5 stycznia chór wystąpi w nowosądeckiej bazylice, 6 stycznia w Krakowie, a 12 stycznia – w kościele św. Jadwigi w Dębicy.

REKLAMA
REKLAMA
Ustaw powiadomienia
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments