Muzyczne zwierzę Waglewskich

0
40
Fisz-Emade
REKLAMA

Fisz, czyli Bartosz Waglewski, to muzyk, kompozytor, wokalista i instrumentalista; pisze teksty zwykle oparte na zabawie słowem. Emade – Piotr Waglewski, to muzyk hip‑hopowy i producent muzyczny. Synowie muzyka Wojciecha Waglewskiego od kilku dobrych lat świetnie radzą sobie na polskiej scenie muzycznej.
Minęło dziesięć lat od wydania płyty „Polepione dźwięki”, dlatego Fisz Emade, dość dumnie określając siebie „mistrzami starej szkoły”, przygotowali nowy materiał stylistycznie nawiązujący do ich pierwszych inspiracji muzycznych, w tym do pionierskiego hip‑hopu. Mowa o wydanej jesienią ubiegłego roku płycie „Zwierzę bez nogi”, natychmiast okrzykniętej jednym z najlepszych polskich wydawnictw muzycznych 2011 roku. Potwierdzeniem pozytywnych opinii o płycie jest jej nominacja do tegorocznej nagrody Fryderyk w dwóch kategoriach: Album roku hip‑hop/r&b/reggae oraz Najlepsza oprawa graficzna albumu.
„Zwierzę bez nogi” to album w dużym stopniu sentymentalny, to podróż do czasów, kiedy hip‑hop święcił swoje triumfy na międzynarodowej muzycznej arenie. Muzycy lawirują pomiędzy jazzem, gitarami a brzmieniem reggae. Krytycy porównują ich najnowsze poczynania do twórczości grupy Beastie Boys. Fisz i Emade nadal uważnie poszukują nowych brzmień. Na ostatnim albumie znalazło się też miejsce dla elektroniki i dubu.
Koncert promujący album „Zwierzę bez nogi” odbędzie się w sobotę 24 marca o godz. 19 w piwnicach Tarnowskiego Centrum Kultury.

REKLAMA
REKLAMA

Dodaj komentarz

  Ustaw powiadomienia  
Powiadom o