Muzyczny finał

0
46
jerzy-satanowski
REKLAMA

27. Tarnowska Nagroda Filmowa już na półmetku. Powoli odliczamy czas do wielkiego finału. Poznamy wtedy tytuły najlepszych filmów pokazanych na festiwalu, a ich twórcom wręczone zostaną statuetki i nagrody finansowe.
Dobrym zwyczajem TNF jest łączenie wręczenia nagród z koncertem prezentującym muzykę filmową. Nie inaczej będzie w tym roku. Gala odbędzie się w sobotę 27 kwietnia na tarnowskim Rynku o godz. 19. Muzycznie galę uświetni koncert pod hasłem „Dzień świra – muzyka filmowa i teatralna Jerzego Satanowskiego” z udziałem m.in. Hanny Banaszak, Magdaleny Piotrowskiej, Jana Jangi Tomaszewskiego, Henryka Miśkiewicza oraz samego kompozytora.
Satanowski to przede wszystkim kompozytor muzyki filmowej i teatralnej – autor ok. trzystu realizacji scenicznych w kraju i za granicą, laureat wielu festiwali teatralnych. To jego piosenki śpiewają: Krystyna Janda, Piotr Fronczewski, Hanna Banaszak, Ewa Błaszczyk, Stanisława Celińska czy Piotr Machalica.
Muzykę jego autorstwa słychać w wielu polskich produkcjach filmowych, to m.in. filmy „Baryton” (reż. J. Zaorski), „Dom wariatów” (reż. M. Koterski), „Siekierezada” (reż. W. Leszczyński), „Magnat” (reż. F. Bajon), „Wszystko, co najważniejsze” (reż. R. Gliński), „Dzień świra” (reż. M. Koterski). Otrzymał nagrody za muzykę do filmów „Schodami w dół, schodami w górę” (reż. A. Domalik, 1988 r.) i „Wrzeciono czasu” (reż. A. Kondratiuk, 1995 r.).
Tarnowski koncert muzyki Jerzego Satanowskiego poprowadzi Andrzej Poniedzielski.

REKLAMA
REKLAMA

Dodaj komentarz

  Ustaw powiadomienia  
Powiadom o