Muzyka filmowa symfonicznie

0
97
Crushed Sounds BigBand
REKLAMA

Cztery lata temu w niewielkiej Porąbce Uszewskiej powstała orkiestra, składająca się obecnie z 35 osób – uczniów i absolwentów szkół muzycznych, i jednocześnie pasjonatów muzyki filmowej i rozrywkowej. Orkiestra zadebiutowała oficjalnie pod nazwą Crushed Sounds BigBand wiosną 2016 roku, wykonując 1. Koncert Muzyki Filmowej. Repertuar orkiestry jest bardzo szeroki – to muzyka filmowa, utwory muzyki klasycznej, rozrywkowej, a także sakralnej. Założycielem i dyrygentem orkiestry jest Dariusz Swoszowski, kompozytor, dyrygent i pedagog, absolwent akademii muzycznych w Poznaniu i Gdańsku, autor publikacji edukacyjnych dla dzieci i młodzieży z zakresu kształcenia muzycznego. Orkiestra działa w ramach Stowarzyszenia Muzykalni, które poza wspieraniem organizacyjnym i finansowym, skupia się również na edukacji artystycznej i zwiększaniu dostępu do kultury na terenach wiejskich.
Orkiestra koncertowała już m.in. w Dębnie, Brzesku, Lusławicach, a w planach są koncerty w Radłowie, koncert patriotyczny dla francuskiej Polonii i koncert w Disneylandzie pod Paryżem. Zanim młodzi muzycy wyjadą do Francji, wystąpią 30 maja o godz. 19 w Centrum Sztuki Mościce. Orkiestra Crushed Sounds BigBand zagra w powiększonym 50-osobowym składzie jako Wielka Orkiestra Symfoniczna z udziałem wokalistek: Kingi Gurgul, Izabeli Sachy, Agnieszki Myrlak, Wiktorii Styrny oraz Aleksandry Blanik; orkiestrą dyrygować będzie Dariusz Swoszowski. Do podstawowego składu orkiestry dołączą studenci akademii muzycznej, stawiani za przykład dla młodych członków orkiestry. Dodatkowe instrumenty pozwolą też w pełni wybrzmieć aranżacjom przygotowanym specjalnie na koncert w Centrum Sztuki Mościce.
Podczas 5. Koncertu Muzyki Filmowej publiczność usłyszy muzykę z takich filmów jak: „Król Lew”, „Piraci z Karaibów”, „Gladiator”, „Lista Schindlera”, „Frozen”; jedna z solistek zaśpiewa piosenkę z filmu „Skyfall”.

REKLAMA
REKLAMA

Dodaj komentarz

  Ustaw powiadomienia  
Powiadom o