Muzyka na zielonym dachu

0
132
Tarnowski Teatr - muzyka na zielonym dachu
Koncerty odbędą się na scenie na zielonym dachu teatru | Fot. Paweł Topolski
REKLAMA

Tarnowski teatr zaprasza na kilkanaście wakacyjnych koncertów z repertuarem dla dzieci i dla dorosłych. Koncerty odbędą się na scenie na zielonym dachu teatru. Projekt zyskał dofinansowanie z budżetu ministerstwa kultury. Pierwszy koncert zaplanowano na 30 lipca.
Od początku ubiegłego roku Teatr im. L. Solskiego w Tarnowie może korzystać z wyremontowanego zaplecza technicznego. Poprzedni budynek z lat 70. XX wieku wymagał gruntownej przebudowy. Na zapleczu znalazła się m.in. sala prób, nowoczesny dwupoziomowy magazyn, wyremontowano i wyposażono pracownie teatralne, udostępniono pięć pokoi gościnnych dla twórców. A na dachu budynku zaplecza wybudowano wielki taras, pokryty trawą, przeznaczony na prezentację spektakli pod gołym niebem.

REKLAMA

Scena na dachu już działa. To właśnie tutaj zespół Totentanz nagrał krótki koncert charytatywny, wyemitowany pod koniec maja w mediach społecznościowych, zachęcając tym samym do wsparcia medyków z Powiatowej Stacji Pogotowia Ratunkowego w Tarnowie. Teraz w okresie wakacyjnym, od lipca do września, w tarnowskim teatrze rozbrzmiewać będzie „Muzyka na dachu”. To kilkanaście wyjątkowych muzycznych wydarzeń – spektakli i koncertów zaplanowanych na scenie na dachu.
– Z niecierpliwością czekamy na realizację tego projektu. Mamy nadzieję, że aura okaże się na tyle sprzyjająca, że uda się dotrzymać zaplanowanych terminów. To naprawdę wyjątkowa propozycja dla widzów, którzy chcieliby na wolnej przestrzeni posłuchać dobrej muzyki w wykonaniu naszych aktorów – mówi Rafał Balawejder, dyrektor naczelny Teatru im. L. Solskiego w Tarnowie.

Co w programie? „Aniołki Solskiego” to koncert którego program tworzą widzowie, zamawiając poszczególne utwory ze specjalnego menu, z kolei „Bajkowy koncert” adresowany jest do młodszej publiczności i składa się z niezwykle urokliwych piosenek dla dzieci. „Bądź taka, nie bądź taka” to program zawierający aranżacje największych przebojów Kory i zespołu Maanam, a „Apetyt na czereśnie” to spektakl muzyczny Agnieszki Osieckiej z finezyjnymi i dowcipnymi dialogami o spotkaniu kobiety i mężczyzny. Podczas koncertu pt. „Śpiewamy Stachurę” publiczność usłyszy utwory z repertuaru Edwarda Stachury. W finałowym koncercie „Tyle słońca w całym mieście” zaplanowanym na 11 września na zakończenie warsztatów muzycznych, wystąpi chór Solskiego.
Pierwszy wakacyjny koncert na zielonym dachu odbędzie się 30 lipca o godz. 20, w programie „Aniołki Solskiego”. Kolejne koncerty zaplanowano na 31 lipca; 1, 9, 21, 22, 23, 27 i 28 sierpnia, a także 5, 6 i 11 września o godz. 16, 19 lub 20. Z kolei 13 września już na dużej scenie wystąpi Anna Maria Jopek z zespołem. Bilety na wakacyjne koncerty można nabyć w cenie 1 zł, z wyjątkiem tych na koncert Anny Marii Jopek.
Na realizację muzycznego projektu teatr pozyskał dofinansowanie z Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego, z Funduszu Promocji Kultury w ramach programu „Muzyka”, realizowanego przez Instytut Muzyki i Tańca.

REKLAMA

Dodaj komentarz

  Ustaw powiadomienia  
Powiadom o