Na głos o książkach

0
35
tydzien-bibliotek
REKLAMA

Tydzień Bibliotek to ogólnopolska akcja społeczna, organizowana już po raz dziewiąty przez Stowarzyszenie Bibliotekarzy Polskich – trwająca od 8 do 15 maja impreza jest okazją do promocji czytelnictwa i popularyzacji bibliotek, a towarzyszy mu hasło „Biblioteka ciągle w grze! ”. Biblioteki, chociaż wieszczono im upadek, ciągle są obecne w naszym krajobrazie, a zainteresowanie ich ofertą nie maleje. Wiele współczesnych bibliotek mieści się w zmodernizowanych obiektach, dysponując nie tylko tradycyjnymi książkami adresowanymi do czytelników w różnym wieku, ale również zbiorami cyfrowymi. Prowadzone w ostatnich latach dyskusje, akcje czytelnicze czy nawet powstające stowarzyszenia obywatelskie i fundacje wyraźnie ożywiły zainteresowanie bibliotekami. Kilka majowych dni pozwala pokazać pozytywne zmiany, które zachodzą w placówkach bibliotecznych.
W obchody Tygodnia Bibliotek włączyła się również Miejska Biblioteka Publiczna w Tarnowie. – To będzie Tydzień Wielkiego Czytania. Proponujemy spotkania promujące głośne czytanie dla różnych grup i odbiorców. Już jutro, 10 maja, zapraszamy na godzinę 10 do wypożyczalni dla dorosłych na „Czytanie Kapuścińskiego”, a 14 maja do Galerii Niebieskiej na godzinę 15.30, tym razem na „Czytanie Schulza”. Opowiadania Brunona Schulza czytać będą członkowie Dyskusyjnego Klubu Książki oraz autorzy ilustracji do prozy Schulza, pokazywanych w naszej galerii – mówi Ewa Stańczyk, dyrektor Miejskiej Biblioteki Publicznej w Tarnowie.
Najmłodszych na „Czytanie na trawie” zaprosi filia nr 8 MBP przy ul. Traugutta. W spotkaniu z bajką udział wezmą przedszkolaki. W filii nr 12 przy ul. Klikowskiej 6 zaplanowano kolejne spotkanie pt. „Mój świat, moja książka”, tym razem dla dzieci niewidomych i słabo widzących. Wyjątkowa książka dla niewidomych powstała podczas warsztatów zorganizowanych przez bibliotekę i Pałac Młodzieży w czasie ostatnich ferii zimowych.
Ciekawie zapowiada się „Salon poezji Wisławy Szymborskiej”, którego gościem będzie Jerzy Illg, krytyk literacki, redaktor naczelny Wydawnictwa Znak. Podzieli się z publicznością swoimi wspomnieniami o Wisławie Szymborskiej. Poezję zmarłej noblistki czytać będą aktorki Tarnowskiego Teatru – Kinga Piąty i Zofia Zoń. Do salonu poezji w foyer Tarnowskiego Teatru zapraszamy w niedzielę 13 maja o godz. 11.

REKLAMA
REKLAMA

Dodaj komentarz

  Ustaw powiadomienia  
Powiadom o