Nauczyciele zagrają rocka

0
103
REKLAMA

Szkoła Muzyków Rockowych – S.M. Rock, działająca przy Tarnowskim Centrum Kultury, to ciągle wyjątkowe zjawisko na polskiej mapie kulturalnej. Doświadczeni tarnowscy muzycy grający w rozmaitych formacjach zdecydowali się przekazywać wiedzę kolejnym pokoleniom, przygotowując młodych muzyków do grania muzyki rockowej (i nie tylko) w zespołach, poszerzając ich umiejętności gry na gitarze, gitarze basowej, instrumentach klawiszowych i perkusji.
S.M. Rock działa od 1993 roku; przez ten czas przez piwnice TCK przewinęło się kilkuset młodych ludzi, a ci najbardziej utalentowani zostali zawodowymi muzykami. Ale tak jak zmieniają się uczniowie w tej wyjątkowej szkole, tak co jakiś czas zmieniała się kadra Szkoły Muzyków Rockowych. Kolejna taka zmiana właśnie nastąpiła. Pracę w TCK i S.M. Rock zakończyli jej współzałożyciele: Paweł Mazur (wokal, gitara basowa) i Piotr Smoleń (gitara). Obaj muzycy zdecydowali się maksymalnie poświęcić karierze muzycznej.
Ale szkoła funkcjonować będzie nadal, a pojawią się w niej nowi nauczyciele. Zajęcia w klasie gitary poprowadzi krakowski muzyk Norbert Pajek, przyszłych gitarzystów basowych uczyć będzie jeden z pierwszych i najzdolniejszych uczniów Pawła Mazura – Piotr „Quentin” Wojtanowski (w 1998 roku jako siedemnastolatek dołączył do zespołu Siedem, by kilka miesięcy później stać się również basistą Ziyo; jako muzyk był zapraszany do wielu projektów muzycznych; towarzyszył podczas koncertów Szymonowi Wydrze; obecnie jest muzykiem zespołów Nie‑Bo i Ocean, zajmuje się także produkcją muzyczną). Pozostali nauczyciele S.M. Rock to Maciej Pierzchała (instrumenty klawiszowe), Bartosz Rokicki (wokal) oraz Bartłomiej Rojek (perkusja).
Koncert nowej kadry pedagogicznej S.M. Rock odbędzie się 28 września o godz. 19 w piwnicach TCK.

REKLAMA
REKLAMA

Dodaj komentarz

  Ustaw powiadomienia  
Powiadom o