Noworocznie w stylu gospel

0
31
REKLAMA

Centrum Sztuki Mościce rozpoczyna rok 2013 od wyjątkowego koncertu noworocznego i zaprasza do wysłuchania Karen Edwards, jednej z najciekawszych amerykańskich pianistek i wokalistek. Muzyka soul i gospel towarzyszyła Karen Edwards od najmłodszych lat. Artystka ukończyła studia na Uniwersytecie North Texas w klasie fortepianu. Występowała w klubach i teatrach muzycznych Nowego Jorku i Los Angeles. Zagrała także w kilku amerykańskich filmach muzycznych. Po udanych koncertach w Niemczech otrzymała propozycję objęcia klasy jazzowego śpiewu i improwizacji w Konserwatorium Muzycznym im. Richarda Straussa w Monachium.
Karen Edwards zachwyciła swoim głosem i doskonałą techniką pianistyczną wielkie nazwiska; do współpracy zapraszali ją m.in. Stevie Wonder, Tonny Bennett czy Prince. Na polskich estradach pojawiała się do tej pory głównie w towarzystwie krakowskiego gitarzysty jazzowego, Jarosława Śmietany. Nagrała z nim między innymi album „Karen Edwards & Jarek Śmietana Everything Ice”.
Niezwykła pianistka i wokalistka wiele razy nominowana była do Grammy Award for Performance Jazz.
Koncert pieśni gospel odbędzie się w czwartek 10 stycznia o godz. 18 w Centrum Sztuki Mościce. Artystce towarzyszyć będzie Chór Filharmonii Krakowskiej.

REKLAMA
REKLAMA

Dodaj komentarz

  Ustaw powiadomienia  
Powiadom o