Parada stand‑uperów

0
20
Jednym ze stand‑uperów, którzy zaprezentują się na scenie kina Marzenie będzie Tomasz Jachimek | fot. Marek Jabłoński

Robert Korólczyk jest liderem Kabaretu Młodych Panów, twórcą tekstów od lat bawiących miliony Polaków. Dał się poznać widzom jako „Góral”, „Górnik Andrzej” i wiele innych postaci, w które sprawnie wciela się, pokazując swój szeroki repertuar różnych charakterów Potrafi naśladować i parodiować, a jego monologi cechuje spora dawka ironii i dystansu do otaczającej rzeczywistości. Od dwóch lat obecny jest na antenie radia RMF FM, na stałe w TVP i Telewizji Polsat. Był współprowadzącym „Sylwestrową Moc Przebojów 2015/2016” w Polsacie.
Ewa Błachnio to aktorka kabaretowa związana z kabaretem Limo i dramatyczna – można ją zobaczyć m.in. w spektaklach teatralnych: „…I zawsze przy mnie stój” („Sztuka na wynos” w Krakowie), „O co biega? ” (CK w Gdyni) czy „Parapetówka” (Teatr Żelazny w Katowicach). Blisko związana jest również z estradą poprzez solowe programy kabaretowo‑recitalowe przy akompaniamencie zespołu Muzikanty oraz konferansjerkę, np. współprowadzenie kabaretonu Polsat SuperHit Festiwal czy występ w duecie komentatorskim na tegorocznych Telekamerach. Ponadto na falach RMF FM współtworzy satyryczną audycję „Poliż temat”.
Człowiek trojga imion, z których jedno jest nazwiskiem, czyli Marcin Zbigniew Wojciech to artysta znany już w Tarnowie, bowiem parę miesięcy temu gościł w Piwnicach TCK. Przypomnijmy, że na kabaretowej scenie działa od 10 lat i na swoim koncie zdążył zgromadzić ponad 600 występów w całej Polsce. Obecnie gra solowo oraz z Kabaretem 44‑200 i w dwóch grupach – Poliż Stand‑up oraz Stand‑up Kraków. Pracował w RMF FM, Comedy Central oraz na Top Trendy (Polsat).
Tomasz Jachimek jest człowiekiem samowystarczalnym i niesamowicie uzdolnionym, potrafi mówić przez godzinę bez przerwy, rozśmieszając przy tym ludzi do łez. Błyskotliwość i inteligentny humor to sztandar jego twórczości. Współprowadzi „Szkło kontaktowe”, w którym komentuje różne zdarzenia z naszego bliższego i dalszego otoczenia. Jego chyba najbardziej rozpoznawalnym numerem jest kultowa piosenka pt. „Zlooo”, a od niedawna również „Piosenka tabu”.

Dodaj komentarz

  Ustaw powiadomienia  
Powiadom o