Paschalne granie

0
100
kultura festiwal-paschalny
REKLAMA

Po ubiegłorocznym sukcesie festiwalu paschalnego Musica Poetica, Centrum Sztuki Mościce zaprasza na drugą edycję cyklu wielkanocnych koncertów. Organizatorzy festiwalu zaprosili do Tarnowa wybitnych polskich i międzynarodowych artystów grających muzykę minionych wieków zgodnie z historyczną praktyką wykonawczą, korzystając z dawnych instrumentów lub wykonanych współcześnie ich kopii.
Podczas festiwalu Musica Poetica 2012, który potrwa od 28 do 31 marca, będzie można usłyszeć barokową muzykę wokalną z towarzyszeniem smyczków, recital znakomitego klawesynisty Marka Toporowskiego oraz rzadkie instrumenty dęte z przełomu renesansu i baroku.
Pierwszy koncert, zatytułowany „Kobieta z alabastrowym naczyniem”, odbędzie się 28 marca w bazylice katedralnej w Tarnowie. Wystąpi chór kameralny Capella Cracoviensis w programie złożonym z utworów Lassusa, Pärta i Palestriny. Drugi koncert zaplanowano na 29 marca w kościele księży filipinów. W koncercie wystąpią belgijski zespół instrumentów dętych Oltremontano oraz śpiewacy z warszawskiego Subtilior Ensemble. Trzeci koncert odbędzie się 30 marca w kościele ojców bernardynów. Będzie można posłuchać muzyki m.in. J.S. Bacha i F.J. Haydna w wykonaniu Marka Toporowskiego. Festiwal zamknie koncert w ostatni dzień marca w kościele księży misjonarzy. W programie „Stabat Mater” – średniowieczna sekwencja mówiąca o bólu Marii patrzącej na ukrzyżowanego Jezusa, w muzycznej interpretacji G.B. Pergolesiego. Utwór wykona Capella Cracoviensis, korzystając z historycznych instrumentów. Wszystkie koncerty rozpoczynają się o godz. 19.15, a udział w nich jest bezpłatny.

REKLAMA
REKLAMA

Dodaj komentarz

  Ustaw powiadomienia  
Powiadom o