Pasmo sukcesów młodego pianisty

mlody-pianista
REKLAMA

Konkurs w międzynarodowej obsadzie odbywa się co dwa lata, w tegorocznym wzięło udział 51 pianistów z czterech krajów. Robert Maciejowski, uczeń tarnowskiej szkoły muzycznej, pierwszoklasista, był najmłodszym uczestnikiem konkursu. Przyznając młodemu tarnowianinowi pierwszą nagrodę w grupie jurorzy określili go jako wielką osobowością artystyczną, a sukces Roberta jest tym większy, że właściwie zdeklasował rywali, bowiem jury nie przyznało drugiej nagrody, a jedynie trzecią i pięć wyróżnień. Notabene jedno z wyróżnień przypadło w udziale kolejnemu uczniowi tarnowskiego „muzyka” – Marianowi Michalskiemu.
Robert Maciejowski uczy się w klasie fortepianu u prof. dr hab. Mirosława Herbowskiego, wcześniej przez sześć lat jego nauczycielką była Teresa Jarosz. Młody pianista startował ostatnio w czterech konkursach: w listopadzie ub.r. zdobył I nagrodę w Ogólnopolskim Konkursie Pianistycznym im. I. J. Paderewskiego w Piotrkowie Trybunalskim, w maju wrócił z II nagrodą z Międzynarodowego Konkursu Chopinowskiego dla Dzieci i Młodzieży w Szafarni, a miesiąc temu również II nagrodę zdobył w Ogólnopolskim Konkursie Młodych Instrumentalistów im. S. Woytowicz w Jaśle. Jest czterokrotnym stypendystą prezydenta Tarnowa, Małopolskiej Fundacji Sapere Auso i Krajowego Funduszu na Rzecz Dzieci
Robert mówi, iż Chopin to jego ulubiony kompozytor, w konkursie w Rzeszowie zagrał trzy kompozycje: Etiudę f‑moll, Fantasię‑Impromtu cis‑moll op.66 i Mazurka a‑moll z op. 59 nr 1.

REKLAMA
REKLAMA

Dodaj komentarz

  Ustaw powiadomienia  
Powiadom o