Pianista i alpinista [AKTUALIZACJA]

0
128
Daniel Grupa | fot. materiały prasowe TCK
REKLAMA

Tarnowskie Centrum Kultury zaprasza do Amfiteatru Letniego w Tarnowie na recital fortepianowy Daniela Grupy. Podczas koncertu będzie można usłyszeć autorskie kompozycje Daniela Grupy oraz impresje na temat Chopina, Bacha, Paderewskiego. Z powodu niekorzystnych prognoz pogody zmieniono termin koncertu z 11 na 10 lipca.
Pochodzący z Sulechowa 45-letni Daniel Grupa to pianista, kompozytor i alpinista. W wieku siedemnastu lat rozpoczął pracę w Teatrze Dramatycznym w Kaliszu. Miały tam miejsce premiery jego pierwszych utworów – Concertino na fortepian i orkiestrę smyczkową, i kwartet smyczkowy. Równolegle odkrywał świat gór i wspinaczki.

REKLAMA

Dziś może pochwalić się sukcesami zarówno w zdobywaniu gór (udało mu się wejść m.in. na Kazbek na Kaukazie, Grossglockner w Wysokich Taurach, wspinał się w Alpach, Tatrach), jak i w muzyce – Daniel Grupa od wielu lat współpracuje z wieloma artystami polskiej sceny muzycznej, pisze muzykę do teatru i filmu (produkcje „Dzień w którym umrę” oraz „Zagubieni w Celuloidzie”). Od wielu lat towarzyszy na scenie Annie Wyszkoni. Jest założycielem i szefem artystycznym Festiwalu Muzyki Fryderyka Chopina w Sulechowie.
Daniel Grupa wystąpi w Amfiteatrze Letnim w Tarnowie 10 lipca o godz. 20 (początkowo planowano koncert na 11 lipca). Publiczność usłyszy autorskie kompozycje Daniela Grupy oraz impresje na temat Chopina, Bacha, Paderewskiego i Rachmaninowa. Wstęp na koncert jest bezpłatny.

REKLAMA

Dodaj komentarz

  Ustaw powiadomienia  
Powiadom o