Pisarski debiut z Tarnowem w tle

0
83
Weronika Gogola | fot. Festiwalhaupta.pl

Weronika Gogola urodziła się w 1988 roku w Nowym Sączu. Dorastała w Olszynach w gminie Rzepiennik Strzyżewski. Obecnie mieszka w Bratysławie. Studiowała teatrologię i filozofię, ukończyła ukrainoznawstwo na Uniwersytecie Jagiellońskim. Zajmuje się przekładami z języka słowackiego i ukraińskiego. Część starych zapisków publikuje na swojej facebookowej stronie „Wersety ortopedyczne”.
W bieżącym roku nakładem Wydawnictwa Książkowe Klimaty ukazała się debiutancka powieść Weroniki Gogoli „Po trochu”, będąca sentymentalną podróżą do lat dziecięcych i młodzieńczych spędzonych w podtarnowskiej wsi. Autorka przywołuje z nostalgią swoje wspomnienia z lat 90. ubiegłego wieku, ujmując je w zbiór dwunastu krótkich historii rodzinnych, składających się na opowieść o dorastaniu, dojrzewaniu i byciu dziewczynką, o dzieciństwie na wiejskim podwórku. W książce, oprócz rodzinnych Olszyn, silnie obecny jest również Tarnów.
Okładka „Po trochu”, zaprojektowana przez Art. Studio „Agrafka”, została nominowana do nagrody Global Illustration Award 2017.

REKLAMA

Dodaj komentarz

  Ustaw powiadomienia  
Powiadom o