Pociąg do sztuki

0
69
REKLAMA

Nikt w jego rodzinie nie jest związany z koleją, ale to właśnie pociągi, trakcje, dworce i wszystko to, co związane z podróżowaniem koleją, fascynuje Igora Przybylskiego. Fascynuje na tyle mocno, by istotną część jego twórczości zajmowały obrazy dotyczące kolei.
Igor Przybylski urodził się w 1974 roku w Warszawie, studiował malarstwo na warszawskiej Akademii Sztuk Pięknych, gdzie obecnie pracuje. Zajmuje się malarstwem, fotografią, filmem, fotomontażem, mozaiką. Tworzył elementy grafiki do komputerowego symulatora lokomotywy EU07. Współpracuje z galerią m2; mieszka i pracuje w Warszawie.
– Malarstwo to najważniejsza dla mnie forma wypowiedzi artystycznej, prócz tego często sięgam po fotografię, wideo czy performance. Moja sztuka jest silnie związana z komunikacją. Szczególnie intryguje mnie naziemna komunikacja zbiorowa – autobusy, kolej, samochody. Wzornictwo pojazdów, ich kolorystyka czy różnorodność są dla mnie nieskończoną kopalnią tematów. Indywidualność pojazdów produkowanych masowo jest dla mnie bardzo istotna. Przez lata użytkowania nabierają one niepowtarzalnych cech. Każdy pojazd ma za sobą bogatą historię napraw, wypadków, przebytych tras czy przewożonych osobistości – mówi Igor Przybylski.
W salach wystawowych Galerii Miejskiej w Tarnowie, mieszczących się obecnie na tarnowskim dworcu kolejowym, Igor Przybylski pokaże wystawę zainspirowaną właśnie tym miejscem. „Live Show” to jego nowy projekt przygotowany wspólnie ze studentkami – Katarzyną Rowską i Klementyną Stępniewską, które interesują się identyfikacją wizualną i wizerunkiem, a to ważne elementy projektu „Live Show”. Pojawią się w nim m.in. ślady podróży do czterech miast – Arezzo, Lausanne, Zschortau oraz Havlickuv Brod.
Otwarcie wystawy malarstwa „Live Show” w środę 13 czerwca o godz. 18.30. Wystawa dostępna będzie w BWA Galerii Miejskiej w Tarnowie do 22 lipca. Dla osób, które chcą dowiedzieć się więcej o ekspozycji, przygotowano oprowadzanie po wystawie. Pracownicy galerii czekają na chętnych w niedzielę 17 czerwca o godz. 16.

REKLAMA
REKLAMA

Dodaj komentarz

  Ustaw powiadomienia  
Powiadom o