Posłuchajmy tego jeszcze raz…

0
51
Janusz-Yanina-Iwanski
REKLAMA

Gitarzysta, kompozytor, producent i autor tekstów – Janusz Yanina Iwański to artysta, którego nie trzeba specjalnie rekomendować. To autor i wykonawca przeboju pt. „Wielkie podzielenie”, nadal emitowanego przez wiele rozgłośni radiowych. Jako gitarzysta bardzo swobodnie porusza się w różnych stylach muzycznych. Nagrał ponad 30 płyt z różnymi artystami, a fani jazzu z pewnością kojarzyć go będą ze współpracy z takimi gwiazdami jak chociażby Tomasz Stańko. Jest także współzałożycielem i liderem jazz‑rockowej formacji Tie Break. W ostatnich latach Janusz Yanina Iwański współpracował z zespołem Maanam, a wcześniej tworzył duet Soyka Yanina. Panowie zagrali wspólnie blisko dwa tysiące koncertów.
Iwański przyznaje, że muzyka The Beatles towarzyszyła mu od najmłodszych lat i była źródłem pierwszych fascynacji muzycznych, inspiracją do tworzenia własnych kompozycji. Teraz koncertuje ze swoim najnowszym, specjalnym projektem pod nazwą The Beatles Acoustic Plus. Podczas koncertów można usłyszeć największe przeboje legendarnej grupy, ale także kompozycje Krzysztofa Klenczona, i oczywiście „Wielkie podzielenie”, „Tolerancję” oraz wiele innych autorskich piosenek. Utwory te, wykonywane w konwencji akustycznej, mają oryginalny charakter i wyjątkowe brzmienie.
Janusz Yanina Iwański wystąpi w Centrum Sztuki Mościce w czwartek 25 kwietnia o godz. 19. Artyście towarzyszyć będą Dariusz Bafeltowski (gitary) i Przemysław Pacan (cajon, instrumenty perkusyjne).

REKLAMA
REKLAMA

Dodaj komentarz

  Ustaw powiadomienia  
Powiadom o