Powrót Magdy Piwowarczyk

0
95
REKLAMA

Magda Piwowarczyk dała się poznać tarnowskiej publiczności jako wokalistka nieistniejącego już zespołu Siedem, z którym zwyciężyła w opolskich „Debiutach” w 1999 r. oraz wydała dwie płyty: „Siedem” i „Pomarańcze”. To z pierwszej płyty pochodzi piosenka „O smokach”, która trafiła na ścieżkę dźwiękową filmu „Fuks”.
Wygrana w Opolu dała grupie możliwość zagrania wielu znakomicie przyjętych koncertów, a utwory formacji „Siedem” dwukrotnie znalazły się wśród pięciu najczęściej granych piosenek w polskich rozgłośniach. Dzięki łagodnemu i charakterystycznemu głosowi Magdy zespół zaistniał na rynku pop‑rockowym w Polsce pod koniec lat 90.
Teraz Magda Piwowarczyk powraca z grupą Mano, założoną w 2006 roku. Mano to swobodna interpretacja różnych stylów, akustycznie pomyślane piosenki czerpiące także z muzyki świata oraz jazzu. Na całość muzycznego przekazu grupy Mano pracują wspólnie Magdalena Piwowarczyk (wokalistka, gitarzystka; z wykształcenia historyk sztuki; pisze muzykę i teksty; laureatka finału programu „Zostań gwiazdą” oraz European Soundmix Show w Amsterdamie; w Tarnowie współpracowała z grupą Cave oraz Wojtkiem Klichem), Maciej Salus (gitarzysta, aranżer), Jacek Bielecki (gitara basowa), Bartek Rojek (perkusja), Sylwester Malinowski (instrumenty perkusyjne).
Koncert Magdy Piwowarczyk z zespołem Mano odbędzie się w piątek 12 października o godz. 19.30 w piwnicach Tarnowskiego Centrum Kultury.

REKLAMA
REKLAMA

Dodaj komentarz

  Ustaw powiadomienia  
Powiadom o