Pożegnalny koncert Budki Suflera

0
169
budka-suflera-3
REKLAMA

Początkiem tego roku Budka Suflera oficjalnie poinformowała o zakończeniu działalności artystycznej, zapowiadając jednocześnie ogromną trasę koncertową, będącą ostatnią szansą, by tej grupy posłuchać na żywo. Członkowie Budki Suflera zdecydowali się pożegnać z publicznością po 40 latach obecności na polskiej scenie rockowej. Cztery dekady muzycznej historii to wielkie przeboje nucone przez kolejne pokolenia i niezmiennie porywające publiczność.
Budka Suflera to najdłużej działająca bez przerwy grupa na polskim rynku muzycznym. Za oficjalny początek działalności i kariery zespołu z Lublina przyjmuje się rok 1974, kiedy to swoją ogólnopolską premierę miał utwór „Aint No Sunshine” w polskojęzycznej wersji pt. „Sen o dolinie”. Rok później zespół nagrał płytę „Cień wielkiej góry”, która odniosła niesamowity sukces i do dziś jest jedną z najważniejszych płyt w historii polskiego rocka. Zespół grał setki koncertów rocznie, pracował nad kolejnymi albumami, występował w wielu krajach, wypromował
dwie wokalistki – Izabelę Trojanowską i Urszulę. Wydana w 1997 roku płyta „Nic nie boli tak jak życie”, z przebojem „Takie tango”, sprzedała się w oficjalnej dystrybucji w milionie egzemplarzy.
Budka Suflera wystąpi 7 grudnia o godz. 19 w tarnowskiej hali Jaskółka. w aktualnym składzie: Krzysztof Cugowski, Romuald Lipko, Tomasz Zeliszewski, Mirosław Stępień i Łukasz Pilch. Koncert znalazł się w programie festiwalu ArtFest. Bilety można kupić m.in. w Centrum Sztuki Mościce.

REKLAMA
REKLAMA
Ustaw powiadomienia
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments