Pozwól poszybować wyobraźni

0
42
"Szybowce" - projekt społeczny Centrum Sztuki Mościce| fot. Dorota Omylska-Bielat
REKLAMA

Napisz coś od siebie albo narysuj – zachęca tarnowian Centrum Sztuki Mościce, udostępniając na ten cel szyby swojego budynku. Teksty i rysunki powstałe w ramach akcji „Szybowce” będą dokumentowane na bieżąco.
„Szybowce” to projekt społeczny, realizowany właśnie teraz, w czasie pandemii przez Centrum Sztuki Mościce. To sposób na przekazanie innym słów otuchy i podzielenia się tym, co czuje każdy z nas. Pomysł jest prosty. Szyby Centrum Sztuki Mościce są teraz wielkimi kartkami. Można na nich napisać albo narysować cokolwiek. To mogą być rysunki dla przypadkowego przechodnia albo list do sąsiada, który codziennie spaceruje tu z dzieckiem lub pieskiem. Można też dokończyć jedno z proponowanych zdań: „Gdy skończy się kwarantanna…”; „Tęsknię za…”, „Nie brakuje mi…”, „Mam dziś dobry dzień, bo…”. To szansa na uwolnienie myśli, uśmiech, oderwanie od pandemii i przymusowej izolacji. Warto pozwolić poszybować swoim myślom i wyobraźni.

REKLAMA

Przy szybach zawieszono specjalne markery wraz z instrukcją udziału w akcji. Powstałe teksty i rysunki będą dokumentowane na bieżąco.
Kolorowe zwierzaki, tzw. zwierzoduchy, które dostrzec można na szybach CSM, narysowała Sylwia Wenska, artystka z Tarnowa, wolontariuszka Centrum Sztuki Mościce. Pokręcone stworki i plecionkę na drzwiach narysowała 14-letnia Marcelina Bielat. Z kolei stronę tytułową „Szybowców” i napisy tworzyły dziewczyny z CSM – Dorota, Maja, Bernadetta i Agnieszka, a Michał, Dominik i Marek pomogli przygotować projekt technicznie.

REKLAMA

Dodaj komentarz

  Ustaw powiadomienia  
Powiadom o