Prawdziwa historia szpiega

0
40
dorocinski
REKLAMA

Projekcje interesującego polskiego kina łączone ze spotkaniami publiczności z twórcami rodzimej kinematografii – aktorami, scenarzystami, reżyserami, to sprawdzony już pomysł Łukasza Maciejewskiego, krytyka filmowego i teatralnego, autora książek traktujących o polskim kinie i teatrze. Autorski cykl spotkań pod hasłem „Goście Łukasza Maciejewskiego” na stałe zagościł w propozycjach tarnowskiego kina Millennium.
Bohaterem najbliższego lutowego spotkania będzie Marcin Dorociński, jeden z najlepszych, najbardziej utytułowanych i wszechstronnych polskich aktorów. Spotkanie i rozmowę z aktorem poprzedzi projekcja filmu „Jack Strong” – najnowszego obrazu w reżyserii Władysława Pasikowskiego, w którym sięga on po ukrywaną przez lata historię największego szpiega naszych czasów. „Jack Strong” to prawdziwa historia Ryszarda Kuklińskiego. Pułkownik Ryszard Kukliński, mając dostęp do najtajniejszych akt Układu Warszawskiego, odkrywa poufne dokumenty, które nie pozostawiają wątpliwości, że możliwy jest wybuch III wojny światowej. Wojny, która będzie miała charakter atomowy. Pułkownik Kukliński decyduje się rozpocząć współpracę z CIA. Funkcjonując w samym środku systemu sowieckiego, jest skazany na osamotnienie w walce, o której nie może powiedzieć nawet żonie.
Scenariusz filmu powstał przy współpracy z CIA, a film kręcono w trzech językach – polskim, angielskim i rosyjskim. Rolę głównego bohatera kreuje Marcin Dorociński.
Projekcja filmu „Jack Strong” i spotkanie z Marcinem Dorocińskim w poniedziałek 10 lutego o godz. 18.30 w kinie Millennium.

REKLAMA
REKLAMA
Ustaw powiadomienia
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments