Przemysław Sroka z nagrodami

0
45
Przemysław Sroka i zdjęcie, które zdobyło nagrodę główną w konkursie „Etnoklimaty”

„Etnoklimaty” to konkurs fotograficzny organizowany od ośmiu lat przez Muzeum Etnograficzne w Toruniu. W tym roku do organizatorów wpłynęło ponad 100 zgłoszeń i ponad 500 prac, wśród których jurorzy wyłonili najlepsze zdjęcia. Nagrodę główną otrzymała praca tarnowianina Przemysława Sroki – „Krowa”. Druga nagroda, przyzna przez patrona medialnego konkursu – Dziennik Toruński „Nowości”, również trafiła do tarnowskiego fotografika. Uhonorowano nią wykonane na Ukrainie zdjęcie „Na powitanie”.
Przemysław Sroka jest absolwentem Państwowego Liceum Sztuk Plastycznych w Tarnowie i Studium Reklamy w Krakowie. Jako fotoreporter współpracuje z portalami internetowymi i tarnowskimi instytucjami kultury. Fotografią pasjonuje się od wielu lat, „od zawsze” jego ulubionymi tematami zdjęć są architektura, wydarzenia kulturalne i muzyczne.
W rodzinnym mieście jego prace prezentowało Biuro Wystaw Artystycznych – zwycięską „Krowę” na Salonie Wiosennym, zaś cały cykl zdjęć z Ukrainy podczas tarnowskiej edycji Kraków Photo Fringe 2017.
Laureatowi serdecznie gratulujemy.

Dodaj komentarz

  Ustaw powiadomienia  
Powiadom o