Przygody psotnego szewczyka

0
71
szewc-kopytko
REKLAMA

Książki Kornela Makuszyńskiego, pisarza doskonale rozumiejącego dziecięcego czytelnika, znają chyba wszyscy. Jego sympatyczny i pomysłowy Koziołek Matołek to bohater wyobraźni już kilku pokoleń Polaków, od wielu lat bawią nas także zaskakujące przygody bliźniaków Jacka i Placka z opowieści „O dwóch takich, co ukradli księżyc”.
Kornel Makuszyński jest także autorem bajki „Szewc Kopytko i Kaczor Kwak”. To tę historię zdecydował się zaadaptować i wyreżyserować Zbigniew Głowacki, pracując z aktorami Teatru Maska w Rzeszowie.
Szewczyk Kopytko, bohater historii, to straszny psotnik. Za swoje figle jest ciągle karcony przez majstra Szymona Dratwę, aż od wiecznego ciągania jego uszy zrobiły się wyjątkowo wielkie. Ale nawet to nie skłoniło szewczyka Kopytko do zaprzestania psot. Z zadowoleniem urządził w swoich wielkich uszach magazyn chłopięcych skarbów. W końcu jego psoty sprawiły, że musiał opuścić miejsce zamieszkania i wyruszyć w świat. Wkrótce spotkał kaczora Kwaka – równie wielkiego urwisa. O tym, co przeżyli podczas swojej wędrówki, czego się nauczyli i czy zmienili swoje zachowanie, opowiada bajka adresowana do dziecięcej publiczności.
Przedstawienie rzeszowskiego teatru będzie można zobaczyć w Centrum Sztuki Mościce w niedzielę 25 maja o godz. 15.

REKLAMA
REKLAMA
Ustaw powiadomienia
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments