Publiczność w roli… dramaturga

0
85
REKLAMA

Początkiem czerwca tarnowska publiczność ponownie zobaczy słynną komedię Paula Pörtnera pt. „Szalone nożyczki”. W 1997 roku spektakl ten wpisano do Księgi Rekordów Guinnesa jako najdłużej bez przerwy graną sztukę (niebędącą musicalem) na scenach amerykańskich. Spektakl cieszył się dużym powodzeniem także w Tarnowie.
Akcję kryminalnej komedii umieszczono w bardzo dobrze prosperującym salonie fryzjerskim. Kolejni klienci, strzyżenie, suszenie, nowe fryzury… Wszystkim przeszkadzają jednak dźwięki fortepianu, dobiegające z mieszkania nad salonem. Nagle okazuje się, że ktoś nożyczkami ukradzionymi z zakładu fryzjerskiego brutalnie morduje pianistkę. Kto dopuścił się zbrodni? To pytanie zostanie skierowane do publiczności. Widzowie wezmą udział w śledztwie i drobiazgowym odtwarzaniu przebiegu tragicznego w skutkach zdarzenia. Spektakl „Szalone nożyczki” nie istnieje bez publiczności. To przykład prawdziwego interaktywnego teatru – od decyzji publiczności i jej zachowania zależy rozwój sytuacji i zakończenie przedstawienia.
W przedstawieniu w reżyserii Marcina Sławińskiego wystąpią aktorzy Teatru im. W. Siemaszkowej w Rzeszowie: Kornel Pieńko, Beata Zarembianka, Anna Demczuk, Aleksander Janiszewski, Grzegorz Pawłowski oraz Marek Kępiński.
Spektakl „Szalone nożyczki” będzie można zobaczyć na tarnowskiej scenie w sobotę 9 czerwca o godz. 17 i 20. Bilety można już zakupić w kasie Tarnowskiego Teatru.

REKLAMA
REKLAMA

Dodaj komentarz

  Ustaw powiadomienia  
Powiadom o