Rybowicz według Myszkowskiego

0
47
REKLAMA

Zespół Stare Dobre Małżeństwo, znany przede wszystkim z rewelacyjnych interpretacji poezji Edwarda Stachury, ostatni raz w dotychczasowym składzie wystąpił wiosną ubiegłego roku. Ale już kilka lat wcześniej lider zespołu, Krzysztof Myszkowski, założył formację The Gruz Brothers Band, by zrealizować nowy projekt związany z wierszami Jana Rybowicza, poety z Lisiej Góry, zmarłego w 1990 roku.
Kolejna solowa płyta Krzysztofa Myszkowskiego pt. „Oswojony”, zawierająca trzynaście wierszy Jana Rybowicza, ukazała się w 2012 roku. Myszkowski mówi, że miał być to kolejny album SDM, ale podczas prac w studiu odpuścił na chwilę myślenie kolektywne i postawił na szczerość i uczciwość szorstkiej formy wypowiedzi. Wydał ten krążek z dumą i przekonaniem, że tytułowy „Oswojony” jest utworem ważnym i potrzebnym nie tylko dla niego. W takim przekonaniu utwierdzają go chociażby reakcje publiczności na koncertach.
Wierszy Jana Rybowicza w interpretacji Krzysztofa Myszkowskiego będzie można posłuchać w sobotę 9 marca o godz. 18 w Centrum Sztuki Mościce. Podczas koncertu w Tarnowie Krzysztof Myszkowski wystąpi z towarzyszeniem nowych muzyków: Bolo Pietraszkiewicza i Romana Ziobro.

REKLAMA
REKLAMA

Dodaj komentarz

  Ustaw powiadomienia  
Powiadom o