S.M. Rock gra jubileuszowo

0
35
SM-Rock
REKLAMA

Dokładnie dwadzieścia lat temu w piwnicach Tarnowskiego Centrum Kultury zainaugurowano działalność Szkoły Muzyków Rockowych. Na pomysł rockowej szkoły wpadł w 1993 roku Tomasz Kapturkiewicz, wtedy pracownik, a dziś dyrektor TCK. Do pracy w S.M. Rock zaprosił na początek Pawła Mazura, Adama Prucnala, Leszka Łuszcza i Piotra Smolenia. Ze Szkołą Muzyków Rockowych współpracowali w kolejnych latach najlepsi tarnowscy muzycy, m.in. Tomasz Fiołek i Bartek Szułakiewicz.
Od samego początku istnienie S.M. Rock ma umożliwiać młodym ludziom naukę gry na instrumentach prowadzoną w formie indywidualnych zajęć i przygotowywać ich do gry w tworzonych już samodzielnie zespołach muzycznych. Ważnym elementem nauki stały się też koncerty z udziałem uczniów i nauczycieli.
W S.M. Rock nie ma lekcji rutynowych, program zajęć jest dostosowywany do umiejętności i potrzeb przyszłych muzyków. Na lekcje przyjeżdżają młodzi ludzie z Tarnowa i okolic, ale nie brakuje też uczniów z sąsiednich dużych miejscowości. W S.M. Rock jest miejsce dla każdego, niezależnie od poziomu jego dotychczasowych osiągnięć. Tarnowska S.M. Rock jest ciągle wyjątkowym zjawiskiem na rockowej mapie Polski.
Obecnie kadrę S.M. Rock tworzą Żaneta Lubera (wokal), Norbert Pajek (gitara), Piotr Niedojadło (instrumenty klawiszowe), Piotr „Quentin” Wojtanowski (gitara basowa) oraz Bartłomiej Rojek (perkusja).
W koncercie jubileuszowym wystąpią uczniowie S.M. Rock, zespoły założone przez byłych i obecnych uczniów (m.in. Need More Clouds, Small Cafe), a także byli i obecni nauczyciele S.M. Rock – wśród nich Paweł Mazur i Sławomir Ramian. W repertuarze przygotowanym przez uczniów i nauczycieli usłyszymy wielkie przeboje sprzed dwudziestu lat. Koncert odbędzie się w piątek 25 października o godz. 19 w kinie Marzenie.

REKLAMA
REKLAMA
Ustaw powiadomienia
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments